Advertorial 26 Ağustos 2013, 11:00
Bebek-İğnesi

Yeni doğanlara hoş geldiniz demek için nazar iğnesi ve bebek künyesini deneyin

Bebek-İğnesi

Nazar, kelime anlamı olarak bakış demektir. Arapçadan gelmektedir. İnançlara göre nazarın kötü bakış olduğu düşünülür. Bu inanca göre kötülükle, hasetlikle bakıldığı an kimi insanlar hassas oldukları için kötü etkilenirler ve kimi zaman hastalığa yakalanırlar. Bu nedenle nazar boncukları vardır. Kötü bakışlardan korunmak için nazar boncuğu bir numaralı aksesuardır. Özellikle bebeklerin dayanıksız ve hassas olduğu düşünüldüğü için nazar boncukları, onların sağlığını, rahatını etkilemeyecek şekilde künyelere takılır ve böylece bebekler kötülüklerden korunur.

Nazar iğnesi , koruma özelliğinin dışında da birçok turistin ilgisini çekmektedir. İçinde gözün olduğu küçük mavi taşlardan oluşan nazar boncuğu aksesuar olarak takılmaktadır. Sadece korumanın yanı sıra estetiğine de önem verilen nazar boncukları künyelere, zincirlere, toklara, yüzüklere ve iğnelere takılmaktadır. En hassas kişilerde bulunmasına daha çok özen gösterilen nazar boncukları yeni doğan bebeklere götürülen hediye olarak dikkati çekmektedir. Bebeklerin karyolalarının yanı başına, cibinliklerine yastıklarına bir iğne eşliğinde takılmaktadır. Nazar iğneleri, aynı zamanda göze hoş gelmesi açısında ufak kolye uçlarıyla hareketlendirilmektedir. Altın nazar iğneleri, değeri, kötülüklerden koruması, estetiği ile alternatifi olmayan bebek hediyeleri arasında yerini almaktadır. Erkek ve kız bebeğe göre de arabalı, uçaklı, kalpli, çiçekli gibi küçük aksesuarlarıyla nazar iğneleri anlamının yanı sıra şirin görüntüsüyle bebeklere pozitif bir enerji katmaktadır.

Bebeklere “hoş geldin, iyi ki geldin” anlamında verilen hediyelerden bir tanesi de künyelerdir. Yüzüne zarar vermemesi için bebeğin koluna göre olan künye en iyi hediyelerden biridir. Her zaman ki gibi estetiği düşünülmüş altın künyeler, dilediğiniz küçük aksesuarlar ile hareketlendirilmiş ve bebeğin özelliğine uyum sağlayacak aksesuarlar ile güzel bir görüntü kazandırılmıştır. Bebek künye diye de adlandırabileceğimiz künyeler cıvıl cıvıl renkleriyle de bebeğinizin ve ailenizin mutluluğunu arttıracak, tıpkı bebeğiniz gibi küçük neşe kaynağınız olacaktır. Künyelere bebeğinizin ismini yazdırabildiğiniz gibi ona olan dileklerinizi, sevginizi gösterecek küçük şeyler de yazdırabilirsiniz. İsterseniz kendi tasarımınızı yapıp künyenizi alabilir, isterseniz sizin beğeninize sunulan onlarca farklı modelden bir tanesini seçip küçük mutluluklar yaşayabilirsiniz. Artık takılar küçüklükten başlıyor.

Yazar Bilgileri

admin kungiman@yandex.com
Kungiman.net Founder / Technology Editor

Yorum Yap