Son Güncelleme : 25.09.2012 Salı Saat 16:33

Kungiman.Net
admin
215 Yorum
25.09.2012
Samsung Galaxy SII Tüm soru ve cevapların çözümleri
ANDROİD
Samsung Galaxy SII Tüm soru ve cevapların çözümleri

Donanımhaber.com sitesini bilmeyenimiz yoktur. Gerek incelemeleri gerekse forumu çok aktif olarak kullanılan teknoloji sitesi olarakda bilinir.

Burada sizlere Samsung Galaxy S 2 için A dan Z ye tüm aklınıza gelecek yada gelemeyecek soruları cevaplandıran bir makale bulunuyor. Bizde bu konunun yararlı olacağını düşünerek sizlere aktarıyoruz.

Almadan önce kontrol edilecek şeyler ( veya aldıktan sonra bakılabilir )

*#0*# kodunu tuşlayarak LCD TEST menüsü altında;

-red
-green
-blue
-ReceiVer(White)
-vibration(Black)
-dimming
-megacam
sensor
-touch
-sleepmode
-SPEakER
-Sub Key
-Front cam

testlerine ulaşabilirsiniz. Tek tek hepsini deneyerek ekranda ölü piksel olup olmadığını anlayabilirsiniz.

 

iPhone mu, Galaxy SII mi?

Bu soru çok kapsamlı ve cevaplanması zor bir soru. Ve ne cevap verirsek verelim eksik kalacak. iPhone’dan S2’ye geçiş yapan çok fazla kişi var. Ve hiç pişman olan yok. Hatta çoğu Android’deki serbestliği gördüğünde iOS’u sevmemeye başlıyorlar. Ben iPhone 3G döneminden beri iPhone kullandım ve Aralık 2011 itibariyle Galaxy S2’ye geçiş yaptım. Telefonlara olağanüstü derecede bir ilgim var.İlk çıktıklarından beri hep ilgilendim. Yani telefonlar konusunda tecrübeli olduğumu düşünüyorum. Forumda da insanlara 2 yıldır her konuda yardımcı olmaya çalışıyorum. Sanırım yorumlarım sizin için önemli olacaktır.Bu aşağıdaki mesaj Galaxy S2 konusuna yazdığım ilk mesajdır.

Genel Sorular

1- İlk kez bir Android cihaz kullanıyorum. Android hakkında pek çok terimi bilmiyorum. Belli başlı terimler nelerdir?

El-cevap : İlk defa Android işletim sistemli bir telefon aldınız ve ne yapacağınızı bilmiyorsunuz. Rom, Root, Custom Rom gibi terimler kafanızı karıştırıyor. Önce hangisini yapacağınızı, hangisinin ne işe yaradığını, nereden başlayacağınızı bilmiyorsunuz. O zaman bu rehberi baştan sona doğru dikkatlice okumanızı tavsiye ediyorum.

Eğer telefonu yeni aldıysanız arayüze alışıncaya kadar içindeki varolan firmware ve uygulamaları kurcalayın, bozun, silin yükleyin. Nasılsa sonunda firmware yükleyeceksiniz ve içindekiler silinecek. Öncelikle telefonunuzun içindeki versiyonu öğrenmelisiniz. Ayarlar/Hakkında kısmında Buildnumber/Yapım Numarası bölümünde yazan I9100XXKG1 şeklindeki kod sizin versiyonunuzdur.

Öte yandan ROM, Kernel, ROOT bölümünde Terimler sözlüğümüz bulunmaktadır. Orayı lütfen okuyun.

2- Galaxy S2′ yi USB depolama moduna kısa yoldan nasıl alabilirim? 

El-cevap: Telefonunuzu USB ile bilgisayara bağlayın, en üstteki bildirimler barını aşağı doğru çekin, depolama birimi uyarısı göreceksiniz tıklayın, usb depolama birimini açın yazısına tıklayın.

3- Galaxy S2′ de tethering (internet paylaşımı) nasıl kullanabilirim? 

El-cevap: Ayarlar > Kablosuz özelliği ve ağlar > Doğrudan bağlantı ve taşınabilir ortak alan bölümden kullanabilirsiniz.

4- Galaxy S2′ de NFC desteği varmı? 

El-cevap: Samsung Kore’ den yapılan açıklama; Samsung telefonları direk olarak NFC desteği vermeyecek. NFC özellikleri yeni uSIM ler ve MMC teknolojilerine dahil edilecek.

5- Galaxy S2′ de neden 1 GB RAM’ in tamamını göremiyorum? 

El-cevap: Galaxy S 2′ de 1 GB RAM vardır. Fakat bir kısmı GPU’ya sunulur ve Görev Yöneticisinde gözükmez.

6- Google Müzik oynatıcısı nerede? 

El-cevap: Google müzik oynatıcısı stok romlarda yüklü gelmez. Bunun yerinde TouchWiz’ in yani telefonun kendi oynatıcısı bulunur. Google müzik oynatıcısına Android Market’ ten ulaşabilirsiniz.

7- Galaxy S2′ de Kurtarma’ ya giriş şifrem nedir? 

El-cevap: Ekran kilidi şifreniz ile aynıdır.

8- Galaxy S2′ nin hafızası 16 GB deniyor ama o kadar gözükmüyor? 

El-cevap: Telefonunuz 500 MB alanı sistem yazılımları için kullanır. 2 GB civarında bir alanı da uygulamalarınız ve onların veri depolamaları için kullanır. Eksiklik bundan kaynaklıdır.

9- Galaxy S2′ de kamera sesini nasıl kapatabilirim? 

El-cevap: Eğer root yetkiniz var ise system/media/audio/ui klasöründeki shutter sound dosyasının uzantısını .ogg.bak olarak değiştirin. Ses çıkmayacaktır.

10- Galaxy S2’de Orijinal ekran kilidi resmini nasıl değiştirebilirim? 

El-cevap: Normal arkaplan olarak seçin, resim olarak kaydedin, ekrankilidi arka planı olarak seçin.

11- Galaxy S2′ yi güç düğmesi dışında hangi tuşla ekran kilidinden çıkarabilirim? 

El-cevap: Home(Anasayfa) tuşu ile.

12- Galaxy S2′ ye takılacak en büyük hafıza kartı ne kadar olabilir? 

El-cevap: 32 GB. Hafıza kartı alırken class numaralarına dikkat edin. Class numaraları 2,4,6,8 ve 10 şeklinde sıralanır. Class 10 en iyisidir. Fakat class derecelendirmesi her markada aynı ölçüde olmuyor. Örneğin Sandisk class 2 bir kart Kingston class 4 bir karttan daha iyi. Önerimiz Sandisk Class 4 32 GB

13- 3G mi yoksa Wi-fi mi daha az pil tüketir? 

El-cevap: Wifi ağı, mobil ağa göre daha az pil sarfiyatı yapar. Bu yüzden ev iş gibi sürekli wifi bulunan mekanlarda, wifi açarsak arka plan senkronizasyonlar dahil her türlü data transferini wifi üzerinden yapacaktır ve bize daha az pil tükettirecektir.

14- Bu telefona oyun/program nasıl yüklenir? Ve Android Market’teki ücretli uygulamaları indirebilmek için ne yapılmalıdır? Oyunu indirdim hala benden dosya indirmemi istiyor? SD kart dosyaları içeren oyunlar/uygulamalar nasıl yüklenir? 

El-cevap: Android Market’te çeşitli uygulamalar ücretsiz olarak sunulmaktadır. Bir Google hesabı alarak indirmeye başlayabilirsiniz.

Marketteki ücretli uygulamaları indirebilmek için Black Market ve Applanet adlı market programlarını yüklemeniz yeterlidir.

Bazı oyunlar beraberinde SD kart dosyaları da bulundurur. Özellikle Gameloft oyunları. Genelde boyutu düşük bir apk dosyası bulunur. Bu apk dosyası internette aratılıp bulunur. Telefona kopyalanır. Ve telefon üzerinden apk dosyası telefona kurulursa oyun/program yüklenmiş olur. Oyunu açtığınızda sizden yüksek boyutlu veri indirmek için izin isteyecektir. Wi-fi ile indirdikten sonra oyununuz açılacaktır. Eğer telefondan indirme şansınız yoksa ilgili oyunun SD kart dosyalarını bilgisayarda internette aratıp bulun. Ve bunu telefona gereken yere kopyalayın. Bu SD dosyalarını istediğiniz yere kopyalayamazsınız. Dosyaları indirdiğiniz yerde nereye kopyalamanız gerektiği yazar. Bu işlemden sonra oyununuz açılacaktır. Gameloft oyunları için varsayılan dosya yolu sd/games/gameloft dur.

15- Telefondaki medya içeriğini DLNA destekli TV’mde nasıl izleyebilirim? 

El-cevap: Öncelikle telefonunuz ve TV’niz aynı Wi-fi ağına bağlı olsun. Telefonunuzdan Allshare uygulamasını açın. Otomatik olarak arama yapacaktır. TV’niz listede çıktığında tıklayın. TV’nizde bir uyarı çıkacak. Cihazın bağlanmasına izin verdikten sonra medya içeriğini kontrol edebilirsiniz. Bu özellik bazı TV’lerde DLNA olsa bile çalışmayabiliyor. DLNA destekli ve Allshare özellikli bir Samsung TV’niz varsa kesin sonuç alırsınız. Görüntüde asla bir takılma,atlama olmuyor. Öte yandan TV’nize bir DLNA kablosu alarak ta bu özelliği kullanabilirsiniz.

16- gps bağlanmıyor ya da geç bağlanıyor? 

El-cevap: İlk bağlantı açık havada 5dk kadar sürebiliyor, daha sonraki bağlantılar bu kadar zaman almıyor. Bazı kullanıcılar evin içinde de bağlanmaya çalışıyor, bundan dolayı da sorun yaşıyorlar, zira gps gsm mantığında bir antenden sinyal alarak değil, direk gökyüzüdeki uyduyu görerek çalışıyor. Bunun için de kapalı mekanlarda en azından cam kenarlarında deneme yapalım.

17- GPS bağlantı hızını nasıl artırabilirim? 

El-cevap: Öncelikle cihazın rootlu olması gerekiyor. Daha sonra root explorer programını kurup gerekli izinleri vererek etc klasörünün içindeki gps.config dosyasına uzun basıyoruz burada Open With seçerek açılan listeden Text Editor seçiyoruz. Karşınıza 9-10 satırlık text çıkacak.
En üst satırdaki
NTP_SERVER=buraya.pool.ntp.org
bölümünde buraya yazdığım kısmı silip sadece tr yazıyoruz. Yani NTP_SERVER=tr.pool.ntp.org olacak.
Daha sonra kaydet sorusuna evet deyip çıkacaksınız bu kadar.

NOT: Yazıyı değiştirip kaydetmede sorun yaşayanlar CF Root programının sağ üst köşesindeki “Mount R/W” ayarlarını değiştirerek denesinler.

18- Telefonumla Samsung marka Wi-fi destekli televizyonumu kumanda edebilmek yani telefonu kumanda olarak kullanabilmek istiyorum. Nasıl yaparım? 

El-cevap: Marketten Samsung Remote adlı uygulamayı indirin. TV ve telefonun aynı ağa bağlı olduğundan emin olun. Programı açın. Refresh’e basın. TV’nizi bulacak. Dokunun. Sonra TV ekranında bir uyarı belirecek. İzin ver diyin. Bir kere izin verdikten sonra tekrar tekrar sormayacaktır. Ve telefonunuzu artık kumands olarak kullanabilirsiniz. Şu kadar söyleyeyim kesinlikle ama kesinlikle TV’nin kendi kumandasını kullanmamaya başlayacaksınız. Samsung Remote’un o kadar göze hoş gözüken görsel bir tasarımı, kullanışlılığı ve fonksiyonları var ki şaşırıp kalacaksınız.

19- OTG nedir? Nasıl kullanılır? Bu telefona klavye, mouse, harici harddisk, USB bağlanabilir mi?

El-cevap: OTG telefonunuza harici harddisk, flash disk USB bağlayabilmenizi ve içeriğini görebilmenizi sağlar. İşte bu telefonu diğerlerinden ayıran önemli özelliklerden biridir. Bir seyahatte yanınıza alın harddiskinizi takın telefona ve müziğinizin, videolarınızın keyfini çıkarın. Bu özelliği kullanmak için bir aparat alınması gerekir.

20- Bu telefona klavye, mouse, harici harddisk, USB bağlanabilir mi?

El-cevap: OTG ile telefonunuza klavye, mouse bağlayabilirsiniz. Evet doğru okudunuz.

21- Ad-Hoc,Hot spot ağlara nasıl bağlanabilirim? 

El-cevap:

Kablosuz Ağ arabirim çalışma modları
Kablosuz ağ adaptörleri kullandıkları sürücüye ve yapacağı işleve bağlı olarak dört farklı modda çalışabilir. Bunlar: Managed, Master(hostap), Ad-hoc ve Monitor mod.
Master Mod: Etraftaki kablosuz ağ istemcilerine hizmet vermek için kullanılan mod. Erişim noktası olarak adlandırılan cihazlarda kablosuz ağ adaptörleri bu modda çalışır.
Managed Mod: Bir erişim noktasına bağlanarak hizmet alan istemcinin bulunduğu mod.
Ad-Hoc Mod: Arada bir AP olmaksızın kablosuz istemcilerin haberleşmesi için kullanılan mod.
Monitor Mod: Herhangi bir kablosuz ağa bağlanmadan pasif olarak ilgili kanaldaki tüm trafiğin izlenmesine olanak sağlayan mod. Kablosuz ağlarda gücenlik konusunda sık sık kullanılan bir moddur.

T2O de denenmistir.
sorumluluk size aittir.

root explorer ile telefonumuza giriş yapıyoruz.
” /data/misc/wifi/ ” içerisindeki wpa_supplicant.conf dosyasının üzerine tıklayıp uzunca tutup açılan menüde txt editor de açıyoruz.
——————————————————
ctrl_interface=/data/misc/wpa_supplicant
ctrl_interface_group=1000
update_config=1
eapol_version=2
ap_scan=2
fast_reauth=1
WiFiAdHoc=1

network={
ssid=”Bağlantı adını”
scan_ssid=1
key_mgmt=NONE
wep_key0= “varsa şifre yoksa bu satırı silin”
mode=1
priority=1

}
———————————————————-
yazıyoruz ve menu tuşuna basıp kaydedip çıkıyoruz artık wifi ile Ad-Hoc(IBSS) bağlantımıza bağlanabiliriz.

Gerekli program ve dosyaları toplu halde sawgent tarafından ziplenmiştir:
“http://www.dosya.tc/server2/pjyvmC/Ad-Hoctools.rar.html”

22- Cihazımda apk ve ayarların yani herşeyin yedğini almak istiyorum ne yapmam lazım? 

El-cevap: Öncelikle cihazın rootlu olması lazım. Titanium Backup Pro programını kurduktan sonra gerekli izinleri vererek programın ana ekranında sol tık yapıp “Toplu İşler” seçilecek, Tüm kull.Öğelerini ve sistem verilerini yedekle tıklanıp çalıştırılacak. Geri yükleme ise aynen yine toplu işlerdeki geri yükleme butonu ile yapılacak.
NOT: Bu işlemi farklı romlar arasında uygulayabilirsiniz.

Ayrıca sadece istediğiniz programların yedeğini alma şansınız da var.

23- CWM Recovery ile nasıl yedek alırım? Titanium Backup ile yedek nasıl alırım ve yedeği nasıl geri yüklerim? 

 

Öncelikle fw uygun CVM kuracaksınız. Daha sonra programın menüsünden Clockworkmod seçip ok diyorsunuz. Cihaz otomatik olarak recovery modda açılacaktır. Cihaz açıldığında ses tuşları yardımıyla Backup and restore adımına gelip backup seçiyoruz ve yedekleme işlemi başlıyor. Geri yükleme işlemi ise yine aynı şekilde olacak sadece backup and restore adımına geldiğimizde bu kez restore diyecez. Eski yedeğimizi bulup yüklüyoruz.

NOT: Bu işlemi farklı romlar arasında yapamazsınız. Çünkü program pc deki Ghost la aynı işi yapıyor ve doğal olarak o anki kullandığınız Rom

dosyalarınıda yedekliyor.

Titanium Backup için

 

24- Hangi işlemlerde verilerimi kaybederim? 

El-cevap: Wipe Firmware yüklediğinizde verileriniz silinir.
Non-wipe Firmware yüklediğinizde verileriniz silinmez.

Kernel yüklemelerinde verileriniz silinmez.

Cihazın IMEI numarasını da içeren bir kod vardı tam hatırlayamadım(hatırlayan ekleyebilir:). Onunla IMEI bölge değiştirirseniz tüm verileriniz silinir.

Farklı kurulumlar arasında kendi verilerinizi silmeden, eski uygulama artıklarında kurtulup temiz bir yükleme yapmak isterseniz cihazı recovery modda başlatıp “wipe cache partition” adımını uygulamanız gerekir. Bu işlem kişisel verilerinizi silmez.

25- Uygulamalar kısmında klasör oluşturuyorum ve uygulamarı bu klasörlere yerleştiriyorum. Cihazı yeniden başlattığımda klasörler var ama içleri boşalmış herşey eski yerine dağılmış neden? 

El-cevap: Tamamen kullandığınız Firmware sürümü ile ilgili. 2.3.6 ve 2.3.5 in bazı sürümlerinde bu sorun var. Mesela 2.3.5 KI3 te bu sorun yok rahatlıkla klasörleme yapabilirsiniz. Ben firmware değiştirmek istemiyorum derseniz bu işi layığıyla yapan “Folder Editor” programını kullanabilirsiniz.

26- IMEI numarası değiştirilmiş bir Galaxy S 2’ye yüklenebilecek herhangi bir resmi ya da custom rom değiştirilen IMEI numarasını eski haline çevirebilir mi? 

El-cevap: Değiştirmez.

27- Telefonumun ses yüksekliğini artırabilir miyim? 

El-cevap: Evet var.

yesilcin.com dan alıntıdır. @ online1’e teşekkür ederim.

Bu numarayı tuşlayıp arayın *#*#197328640#*#*
service mode menu gelir
[5] AUDIO
[1] (VOICE CALL)
[1] HANDSET
[1] Volume
[1] SRC Speech RX Volume
[5] 5_lvl : 87
menu ya basın (soldaki)
0 ve 100, arası bir değer seçin.
100 en sesli seçenektir.
OK deyip çıkın.

Menu ye basın ve geriyi seçin.
Bu menuden aynı zamanda bluetooth sesi, kulaklık sesi, video arama seslerinide artırabilirsiniz.

Not: Bu ayarlar kalıcı değildir. Telefonu kapadığınızda eski haline döner.

28- Telefonumda 3g ve edge açık olmasına rağmen aktif olmuyorlar. Nasıl düzeltebilirim? 

El-cevap: Sırası ile; Ayarlar – Kablosuz ve ağ – Mobil ağlar – Erişim noktası adları – sol seçim tuşu – varsayılana sıfırla.

29- Telefonumun altinda yer alan dokunmatik tuslarin isigi yanmiyor. Nasil acarim? Veya isigin surekli acik kalmasini nasil ayarlarim ? 

El-cevap: Ayarlar / Ekran / Tuş kilidi ışığı süresi.

30- Arka planda çalışan uygulamaları nasıl yönetirim? 

El-cevap: http://yesilcin.com/autostarts-t1515.0.html

Veya Root varsa, Optimize Tool Box bu konuda en iyisidir, nam-ı diğer İsviçre çakısıdır. Yesilcin de mevcut.

31- Telefonu Kies e nasil baglarim. 

El-cevap: Bilgisayarda Kies acikken ve telefon ev ekranindayken hicbir ayar menusune girmeden bilgisayara baglayin. Kendi kendine Kies e baglanacaktir. USB Debugging kismina girmenize gerek yok.

32- BT kulaklık aldım fakat çalışmıyor. 

El-cevap: CallRecorder adlı programı kaldırın.

33- Telefonu aldım ama igo navigasyon programı çıkmadı.Ne yapacağım? 

El-cevap: Mail atın Başarsoft’a. İlgileniyorlar.

34- İnternetten indirip te telefona attığım programlar yüklenmiyor.Sadece Market’ten indirdiklerim kuruluyor. 

El-cevap: Ayarlar-Uygulamalar-Bilinmeyen kaynakalrdan gelen uygulamaların yüklenmesine izin ver.Tikleyin.

35- Samsung Apps’e Wi-fi ile bağlanmıyor mu? 

El-cevap: Hayır bağlanmıyor.

36- Fotoğrafların ortasında pembelik oluşuyor. 

El-cevap: Android 4.0.3 ICS yükleyin.Düzelmezse servise başvurun.

36- Set-CPU nasıl kullanılır? 

El-cevap: Telefon Root’lu olmalıdır.

37- Bir mesajı aynı anda en fazla 10 kişiye gönderebiliyorum. Bu sayı artırılamaz mı ? 

El-cevap: Hayır artırılamaz. Ancak Go SMS Pro adlı programla yapabilirsiniz.

38- i9100 ve i9100G ve i9100P arasındaki farklar nelerdir? 

El-cevap: En iyisi i9100.

G modelindeki GPU PowerVR SGX540’tır. G olmayan da Mali 400’dür. Mali 400 daha iyi bir GPU’dur.
G modelindeki CPU ARM Processor V7’dir. G olmayan model de Samsung üretimi Exynos chipset kullanılır. G modelinde CPU 1008 MHz’de çalışır. G olmayan modelde CPU 1200 MHz’de çalışır.

P modelinde NFC vardır. NFC = Near Field Communication. Yani telefonu kredi kartı vs. olarak kullanmak içindir. Türkiye’de bu özellik yaygın olmadığından bir esprisi yok şu anda bu özelliğin.

39- İnternette birşeye tıklıyorum ama telefon 3g de kalıyor sonra h +- oluyor tekrar 3g oluyor ve sonra giriyor takdir edersiniz ki bu da eziyet oluyor. ( @ Espa’ya teşekkürler. ) 

El-cevap: H+ ya bağlanmayı iptal edebilirsiniz.
Numara çevirme ekranında *#301279# yazın.
Change hspa revizyon’a tıklayın.
HSPA off diyin.
H+ çok pil tüketir ve genelde Türkiye’de iyi performans vermez.

40- Google Play Store’dan kredi kartıyla aldığımız paralı uygulamalar telefonu formatladıktan sonra tekrar yüklenebiliyor mu? Tekrar para vermek gerekiyor mu? 

El-cevap: Formattan sonra Store’dan Seçenekler Uygulamalarım ı açarsınız ve para vermeden tekrar yükleyebilirsiniz.

41- Müzik çalarımda şarkılar karışık çalıyor. Nasıl kapatırım? ( @ rivalboss’a teşekkürler. ) 

El-cevap: Albüm kapağının sol alt köşesinde birbirine geçmiş iki ok işareti varki bunlar shuffle ı temsil eder buradan shuffle ı devre dışı bırakırsanız şarkılar sırayla çalmaya başlar.

42- Mkv formatlı videolarda ses gelmemesi problemi yaşayanlar? ( @ Twilight Darkness’a teşekkürler. ) 

El-cevap: Bu sorunu görüntü kalitesinden ödün vermeden sadece sesin formatı değiştirerek düzeltebiliriz.Ses formatını AC3 e çevirecez.
sizin için gerekli dosyları tek klasöre topladım hiçbir kurulum yapmadan direk çevirebileceksiniz.Rar dosyanını indirip
resimdeki adımları takip etmeniz yeterli .

http://www.mediafire.com/?6s9y35f4s4ceq84

 

İpuçları

Gereksiz yavaşlamaları önlemek ve pil tüketimini azaltmak için olabildiğince sık Görev Yöneticisi’ne girip RAM temizliği yapın.

Bildirim çubuğunu bir miktar aşağı çektikten sonra çubuğu hareket ettirmeden parmağınızı sağa sola doğru hareket ettirirseniz parlaklık ayarınızı yapabilirsiniz.

Rehberdeyken kişinin üstünde parmağı sağa kaydırdığınızda arama yaptığını sola kaydırdığınızda mesaj gönderme ekranına gittiğini göreceksiniz.

Ev ekranındayken veya menüdeyken iki parmağınızla uçlardan ortaya doğru bir birleştirme hareketi yaparsanız ev ekranlarınız veya menünüz güzel bir 3D efekt eşliğinde toplu halde karşınıza çıkar.Yani tüm ekranları aynı anda görebilir aralarında hızlı geçişler yapabilirsiniz.

Menüde veya ev ekranında düzenleme yaparken ikonu basılı tutup telefonu sağa sola hareket ettirirsek sayfalar arası geçiş yapar.

Menüde veya aşağıda sayfa numaralarının yazdığı noktacıklar var.Bu noktacıklara dokunup direk o sayfaya geçiş yaparsınız.Ya da o noktacıklara basılı tutup sağa sola sürükleyin güzel bir 3D efekt eşliğinde sayfalar arasında geçiş yaparsınız.

Bir resimde veya bir internet sayfasında iki parmağımız ekrana dokunurken telefonu ileri geri hareket ettirirsek zoom yapar/zoom’u geri alır.Çok kullanışlı bir özellik kesinlikle kullanın.

Menü tuşuna iki kere hızlıca basıp Voice Talk’ı yani Sesli Kontrol’ü açtıktan sonra telefonun tepesine iki kere orta şiddette vurursanız sesle kontrol ekranı çıkar ve bu aşamadan sonra telefonunuzla konuşabilirsiniz :) .

Soru: 3G’yi kısa yoldan nasıl açarım?
El-cevap: Güç düğmesi basılı tutulur Veri ağı modu Etkin’leştirilir. Ekranda 3G veya H+ yazısınını görürseniz 3G açılmış demektir.

Soru: Telefondaki gizli menü kodları nelerdir?
El-cevap: Hepsi çalışmayabilir.

 

Soru: Ana ekranda en alttaki sabit 4 uygulamayı değiştirebiliyor muyuz, nasıl?
El-cevap: Evet değiştirilebiliyor. Bunun için uygulamalara girip, sol dokunmatik tuş ile düzenleyi seçip, eklemek istediğimiz uygulamayı sürükleyerek değiştirmek istediğimiz uygulamanın üzerine bırakmak yeterli. Böylece ikisi yer degişmiş olacak.

Soru: O anda ekranda olan görüntü yani ScreenShot nasıl alınır?
El-cevap: Home tuşuna basılı tutarken power tuşuna bas bırak.. Home tuşuna basılı tutma sürenizi uzatırsanız çalışan uygulamalar ekranı çıkar.. Zamanlamayı iyi yapmalısınız.

ICS’de aynı anda home ve güç tuşuna yarım saniye basılı tutmak yeterli.

Soru: Telefon rehberimi Gmail hesabıma nasıl yedeklerim?
El-cevap: Ayarlar/ Hesaplar ve senkr adımında Hesapları Yönet başlığında bulunan mail adresinize tıklayıp açılan ekranda Şimdi senk et derseniz Rehber, Mail ve Takvim verilerinizi hesabınıza yedeklemiş olursunuz. Pc den rehberinize ulaşmanız için Gmail giriş yaptığınzda gelen kutusu sayfasının sol üstünde yer alan POSTA başlığına tıklayıp Rehber i seçmeniz yeterli.
NOT: Ayarlar/ Hesaplar ve senkr adımında Otomatik senkr işaretlerseniz telefonda rehberinize kaydettiğiniz veya sildiğiniz veriler ilk internet bağlantısı kurduğunuzda Gmail hesabınızla eşitlenecektir. Ama Otomatik senkr seçeneğinin pil kullanımını arttırdığını unutmayın.

Soru: Uygulamalar listesinde ızgara görünümündeyken, var olan uygulamaları nasıl harf sırasına göre düzenleyebiliriz?
El-cevap: Ana ekrandan uygulamaların olduğu ekrana geçilir . Sol alttaki tuşa basılır. Çıkan menüden simge sırala ile sıralama yaptırılabilir.

Gelen Aramalar:

YAZAR HAKKINDA

admin
admin

Kungiman.net Founder / Technology Editor

BENZER YAZILAR

GÖRÜŞÜNÜZÜ PAYLAŞIN

SOSYAL MEDYA

KATEGORİLER

POPÜLER KONULAR

İŞ ORTAKLARIMIZ