Android 25 Eylül 2012, 16:33
Samsung-Galaxy-S2

Samsung Galaxy SII Tüm soru ve cevapların çözümleri

Donanımhaber.com sitesini bilmeyenimiz yoktur. Gerek incelemeleri gerekse forumu çok aktif olarak kullanılan teknoloji sitesi olarakda bilinir.

Burada sizlere Samsung Galaxy S 2 için A dan Z ye tüm aklınıza gelecek yada gelemeyecek soruları cevaplandıran bir makale bulunuyor. Bizde bu konunun yararlı olacağını düşünerek sizlere aktarıyoruz.

Almadan önce kontrol edilecek şeyler ( veya aldıktan sonra bakılabilir )

*#0*# kodunu tuşlayarak LCD TEST menüsü altında;

-red
-green
-blue
-ReceiVer(White)
-vibration(Black)
-dimming
-megacam
sensor
-touch
-sleepmode
-SPEakER
-Sub Key
-Front cam

testlerine ulaşabilirsiniz. Tek tek hepsini deneyerek ekranda ölü piksel olup olmadığını anlayabilirsiniz.

 

iPhone mu, Galaxy SII mi?

Bu soru çok kapsamlı ve cevaplanması zor bir soru. Ve ne cevap verirsek verelim eksik kalacak. iPhone’dan S2’ye geçiş yapan çok fazla kişi var. Ve hiç pişman olan yok. Hatta çoğu Android’deki serbestliği gördüğünde iOS’u sevmemeye başlıyorlar. Ben iPhone 3G döneminden beri iPhone kullandım ve Aralık 2011 itibariyle Galaxy S2’ye geçiş yaptım. Telefonlara olağanüstü derecede bir ilgim var.İlk çıktıklarından beri hep ilgilendim. Yani telefonlar konusunda tecrübeli olduğumu düşünüyorum. Forumda da insanlara 2 yıldır her konuda yardımcı olmaya çalışıyorum. Sanırım yorumlarım sizin için önemli olacaktır.Bu aşağıdaki mesaj Galaxy S2 konusuna yazdığım ilk mesajdır.

Genel Sorular

1- İlk kez bir Android cihaz kullanıyorum. Android hakkında pek çok terimi bilmiyorum. Belli başlı terimler nelerdir?

El-cevap : İlk defa Android işletim sistemli bir telefon aldınız ve ne yapacağınızı bilmiyorsunuz. Rom, Root, Custom Rom gibi terimler kafanızı karıştırıyor. Önce hangisini yapacağınızı, hangisinin ne işe yaradığını, nereden başlayacağınızı bilmiyorsunuz. O zaman bu rehberi baştan sona doğru dikkatlice okumanızı tavsiye ediyorum.

Eğer telefonu yeni aldıysanız arayüze alışıncaya kadar içindeki varolan firmware ve uygulamaları kurcalayın, bozun, silin yükleyin. Nasılsa sonunda firmware yükleyeceksiniz ve içindekiler silinecek. Öncelikle telefonunuzun içindeki versiyonu öğrenmelisiniz. Ayarlar/Hakkında kısmında Buildnumber/Yapım Numarası bölümünde yazan I9100XXKG1 şeklindeki kod sizin versiyonunuzdur.

Öte yandan ROM, Kernel, ROOT bölümünde Terimler sözlüğümüz bulunmaktadır. Orayı lütfen okuyun.

2- Galaxy S2′ yi USB depolama moduna kısa yoldan nasıl alabilirim? 

El-cevap: Telefonunuzu USB ile bilgisayara bağlayın, en üstteki bildirimler barını aşağı doğru çekin, depolama birimi uyarısı göreceksiniz tıklayın, usb depolama birimini açın yazısına tıklayın.

3- Galaxy S2′ de tethering (internet paylaşımı) nasıl kullanabilirim? 

El-cevap: Ayarlar > Kablosuz özelliği ve ağlar > Doğrudan bağlantı ve taşınabilir ortak alan bölümden kullanabilirsiniz.

4- Galaxy S2′ de NFC desteği varmı? 

El-cevap: Samsung Kore’ den yapılan açıklama; Samsung telefonları direk olarak NFC desteği vermeyecek. NFC özellikleri yeni uSIM ler ve MMC teknolojilerine dahil edilecek.

5- Galaxy S2′ de neden 1 GB RAM’ in tamamını göremiyorum? 

El-cevap: Galaxy S 2′ de 1 GB RAM vardır. Fakat bir kısmı GPU’ya sunulur ve Görev Yöneticisinde gözükmez.

6- Google Müzik oynatıcısı nerede? 

El-cevap: Google müzik oynatıcısı stok romlarda yüklü gelmez. Bunun yerinde TouchWiz’ in yani telefonun kendi oynatıcısı bulunur. Google müzik oynatıcısına Android Market’ ten ulaşabilirsiniz.

7- Galaxy S2′ de Kurtarma’ ya giriş şifrem nedir? 

El-cevap: Ekran kilidi şifreniz ile aynıdır.

8- Galaxy S2′ nin hafızası 16 GB deniyor ama o kadar gözükmüyor? 

El-cevap: Telefonunuz 500 MB alanı sistem yazılımları için kullanır. 2 GB civarında bir alanı da uygulamalarınız ve onların veri depolamaları için kullanır. Eksiklik bundan kaynaklıdır.

9- Galaxy S2′ de kamera sesini nasıl kapatabilirim? 

El-cevap: Eğer root yetkiniz var ise system/media/audio/ui klasöründeki shutter sound dosyasının uzantısını .ogg.bak olarak değiştirin. Ses çıkmayacaktır.

10- Galaxy S2’de Orijinal ekran kilidi resmini nasıl değiştirebilirim? 

El-cevap: Normal arkaplan olarak seçin, resim olarak kaydedin, ekrankilidi arka planı olarak seçin.

11- Galaxy S2′ yi güç düğmesi dışında hangi tuşla ekran kilidinden çıkarabilirim? 

El-cevap: Home(Anasayfa) tuşu ile.

12- Galaxy S2′ ye takılacak en büyük hafıza kartı ne kadar olabilir? 

El-cevap: 32 GB. Hafıza kartı alırken class numaralarına dikkat edin. Class numaraları 2,4,6,8 ve 10 şeklinde sıralanır. Class 10 en iyisidir. Fakat class derecelendirmesi her markada aynı ölçüde olmuyor. Örneğin Sandisk class 2 bir kart Kingston class 4 bir karttan daha iyi. Önerimiz Sandisk Class 4 32 GB

13- 3G mi yoksa Wi-fi mi daha az pil tüketir? 

El-cevap: Wifi ağı, mobil ağa göre daha az pil sarfiyatı yapar. Bu yüzden ev iş gibi sürekli wifi bulunan mekanlarda, wifi açarsak arka plan senkronizasyonlar dahil her türlü data transferini wifi üzerinden yapacaktır ve bize daha az pil tükettirecektir.

14- Bu telefona oyun/program nasıl yüklenir? Ve Android Market’teki ücretli uygulamaları indirebilmek için ne yapılmalıdır? Oyunu indirdim hala benden dosya indirmemi istiyor? SD kart dosyaları içeren oyunlar/uygulamalar nasıl yüklenir? 

El-cevap: Android Market’te çeşitli uygulamalar ücretsiz olarak sunulmaktadır. Bir Google hesabı alarak indirmeye başlayabilirsiniz.

Marketteki ücretli uygulamaları indirebilmek için Black Market ve Applanet adlı market programlarını yüklemeniz yeterlidir.

Bazı oyunlar beraberinde SD kart dosyaları da bulundurur. Özellikle Gameloft oyunları. Genelde boyutu düşük bir apk dosyası bulunur. Bu apk dosyası internette aratılıp bulunur. Telefona kopyalanır. Ve telefon üzerinden apk dosyası telefona kurulursa oyun/program yüklenmiş olur. Oyunu açtığınızda sizden yüksek boyutlu veri indirmek için izin isteyecektir. Wi-fi ile indirdikten sonra oyununuz açılacaktır. Eğer telefondan indirme şansınız yoksa ilgili oyunun SD kart dosyalarını bilgisayarda internette aratıp bulun. Ve bunu telefona gereken yere kopyalayın. Bu SD dosyalarını istediğiniz yere kopyalayamazsınız. Dosyaları indirdiğiniz yerde nereye kopyalamanız gerektiği yazar. Bu işlemden sonra oyununuz açılacaktır. Gameloft oyunları için varsayılan dosya yolu sd/games/gameloft dur.

15- Telefondaki medya içeriğini DLNA destekli TV’mde nasıl izleyebilirim? 

El-cevap: Öncelikle telefonunuz ve TV’niz aynı Wi-fi ağına bağlı olsun. Telefonunuzdan Allshare uygulamasını açın. Otomatik olarak arama yapacaktır. TV’niz listede çıktığında tıklayın. TV’nizde bir uyarı çıkacak. Cihazın bağlanmasına izin verdikten sonra medya içeriğini kontrol edebilirsiniz. Bu özellik bazı TV’lerde DLNA olsa bile çalışmayabiliyor. DLNA destekli ve Allshare özellikli bir Samsung TV’niz varsa kesin sonuç alırsınız. Görüntüde asla bir takılma,atlama olmuyor. Öte yandan TV’nize bir DLNA kablosu alarak ta bu özelliği kullanabilirsiniz.

16- gps bağlanmıyor ya da geç bağlanıyor? 

El-cevap: İlk bağlantı açık havada 5dk kadar sürebiliyor, daha sonraki bağlantılar bu kadar zaman almıyor. Bazı kullanıcılar evin içinde de bağlanmaya çalışıyor, bundan dolayı da sorun yaşıyorlar, zira gps gsm mantığında bir antenden sinyal alarak değil, direk gökyüzüdeki uyduyu görerek çalışıyor. Bunun için de kapalı mekanlarda en azından cam kenarlarında deneme yapalım.

17- GPS bağlantı hızını nasıl artırabilirim? 

El-cevap: Öncelikle cihazın rootlu olması gerekiyor. Daha sonra root explorer programını kurup gerekli izinleri vererek etc klasörünün içindeki gps.config dosyasına uzun basıyoruz burada Open With seçerek açılan listeden Text Editor seçiyoruz. Karşınıza 9-10 satırlık text çıkacak.
En üst satırdaki
NTP_SERVER=buraya.pool.ntp.org
bölümünde buraya yazdığım kısmı silip sadece tr yazıyoruz. Yani NTP_SERVER=tr.pool.ntp.org olacak.
Daha sonra kaydet sorusuna evet deyip çıkacaksınız bu kadar.

NOT: Yazıyı değiştirip kaydetmede sorun yaşayanlar CF Root programının sağ üst köşesindeki “Mount R/W” ayarlarını değiştirerek denesinler.

18- Telefonumla Samsung marka Wi-fi destekli televizyonumu kumanda edebilmek yani telefonu kumanda olarak kullanabilmek istiyorum. Nasıl yaparım? 

El-cevap: Marketten Samsung Remote adlı uygulamayı indirin. TV ve telefonun aynı ağa bağlı olduğundan emin olun. Programı açın. Refresh’e basın. TV’nizi bulacak. Dokunun. Sonra TV ekranında bir uyarı belirecek. İzin ver diyin. Bir kere izin verdikten sonra tekrar tekrar sormayacaktır. Ve telefonunuzu artık kumands olarak kullanabilirsiniz. Şu kadar söyleyeyim kesinlikle ama kesinlikle TV’nin kendi kumandasını kullanmamaya başlayacaksınız. Samsung Remote’un o kadar göze hoş gözüken görsel bir tasarımı, kullanışlılığı ve fonksiyonları var ki şaşırıp kalacaksınız.

19- OTG nedir? Nasıl kullanılır? Bu telefona klavye, mouse, harici harddisk, USB bağlanabilir mi?

El-cevap: OTG telefonunuza harici harddisk, flash disk USB bağlayabilmenizi ve içeriğini görebilmenizi sağlar. İşte bu telefonu diğerlerinden ayıran önemli özelliklerden biridir. Bir seyahatte yanınıza alın harddiskinizi takın telefona ve müziğinizin, videolarınızın keyfini çıkarın. Bu özelliği kullanmak için bir aparat alınması gerekir.

20- Bu telefona klavye, mouse, harici harddisk, USB bağlanabilir mi?

El-cevap: OTG ile telefonunuza klavye, mouse bağlayabilirsiniz. Evet doğru okudunuz.

21- Ad-Hoc,Hot spot ağlara nasıl bağlanabilirim? 

El-cevap:

Kablosuz Ağ arabirim çalışma modları
Kablosuz ağ adaptörleri kullandıkları sürücüye ve yapacağı işleve bağlı olarak dört farklı modda çalışabilir. Bunlar: Managed, Master(hostap), Ad-hoc ve Monitor mod.
Master Mod: Etraftaki kablosuz ağ istemcilerine hizmet vermek için kullanılan mod. Erişim noktası olarak adlandırılan cihazlarda kablosuz ağ adaptörleri bu modda çalışır.
Managed Mod: Bir erişim noktasına bağlanarak hizmet alan istemcinin bulunduğu mod.
Ad-Hoc Mod: Arada bir AP olmaksızın kablosuz istemcilerin haberleşmesi için kullanılan mod.
Monitor Mod: Herhangi bir kablosuz ağa bağlanmadan pasif olarak ilgili kanaldaki tüm trafiğin izlenmesine olanak sağlayan mod. Kablosuz ağlarda gücenlik konusunda sık sık kullanılan bir moddur.

T2O de denenmistir.
sorumluluk size aittir.

root explorer ile telefonumuza giriş yapıyoruz.
” /data/misc/wifi/ ” içerisindeki wpa_supplicant.conf dosyasının üzerine tıklayıp uzunca tutup açılan menüde txt editor de açıyoruz.
——————————————————
ctrl_interface=/data/misc/wpa_supplicant
ctrl_interface_group=1000
update_config=1
eapol_version=2
ap_scan=2
fast_reauth=1
WiFiAdHoc=1

network={
ssid=”Bağlantı adını”
scan_ssid=1
key_mgmt=NONE
wep_key0= “varsa şifre yoksa bu satırı silin”
mode=1
priority=1

}
———————————————————-
yazıyoruz ve menu tuşuna basıp kaydedip çıkıyoruz artık wifi ile Ad-Hoc(IBSS) bağlantımıza bağlanabiliriz.

Gerekli program ve dosyaları toplu halde sawgent tarafından ziplenmiştir:
“http://www.dosya.tc/server2/pjyvmC/Ad-Hoctools.rar.html”

22- Cihazımda apk ve ayarların yani herşeyin yedğini almak istiyorum ne yapmam lazım? 

El-cevap: Öncelikle cihazın rootlu olması lazım. Titanium Backup Pro programını kurduktan sonra gerekli izinleri vererek programın ana ekranında sol tık yapıp “Toplu İşler” seçilecek, Tüm kull.Öğelerini ve sistem verilerini yedekle tıklanıp çalıştırılacak. Geri yükleme ise aynen yine toplu işlerdeki geri yükleme butonu ile yapılacak.
NOT: Bu işlemi farklı romlar arasında uygulayabilirsiniz.

Ayrıca sadece istediğiniz programların yedeğini alma şansınız da var.

23- CWM Recovery ile nasıl yedek alırım? Titanium Backup ile yedek nasıl alırım ve yedeği nasıl geri yüklerim? 

 

Öncelikle fw uygun CVM kuracaksınız. Daha sonra programın menüsünden Clockworkmod seçip ok diyorsunuz. Cihaz otomatik olarak recovery modda açılacaktır. Cihaz açıldığında ses tuşları yardımıyla Backup and restore adımına gelip backup seçiyoruz ve yedekleme işlemi başlıyor. Geri yükleme işlemi ise yine aynı şekilde olacak sadece backup and restore adımına geldiğimizde bu kez restore diyecez. Eski yedeğimizi bulup yüklüyoruz.

NOT: Bu işlemi farklı romlar arasında yapamazsınız. Çünkü program pc deki Ghost la aynı işi yapıyor ve doğal olarak o anki kullandığınız Rom

dosyalarınıda yedekliyor.

Titanium Backup için

 

24- Hangi işlemlerde verilerimi kaybederim? 

El-cevap: Wipe Firmware yüklediğinizde verileriniz silinir.
Non-wipe Firmware yüklediğinizde verileriniz silinmez.

Kernel yüklemelerinde verileriniz silinmez.

Cihazın IMEI numarasını da içeren bir kod vardı tam hatırlayamadım(hatırlayan ekleyebilir:). Onunla IMEI bölge değiştirirseniz tüm verileriniz silinir.

Farklı kurulumlar arasında kendi verilerinizi silmeden, eski uygulama artıklarında kurtulup temiz bir yükleme yapmak isterseniz cihazı recovery modda başlatıp “wipe cache partition” adımını uygulamanız gerekir. Bu işlem kişisel verilerinizi silmez.

25- Uygulamalar kısmında klasör oluşturuyorum ve uygulamarı bu klasörlere yerleştiriyorum. Cihazı yeniden başlattığımda klasörler var ama içleri boşalmış herşey eski yerine dağılmış neden? 

El-cevap: Tamamen kullandığınız Firmware sürümü ile ilgili. 2.3.6 ve 2.3.5 in bazı sürümlerinde bu sorun var. Mesela 2.3.5 KI3 te bu sorun yok rahatlıkla klasörleme yapabilirsiniz. Ben firmware değiştirmek istemiyorum derseniz bu işi layığıyla yapan “Folder Editor” programını kullanabilirsiniz.

26- IMEI numarası değiştirilmiş bir Galaxy S 2’ye yüklenebilecek herhangi bir resmi ya da custom rom değiştirilen IMEI numarasını eski haline çevirebilir mi? 

El-cevap: Değiştirmez.

27- Telefonumun ses yüksekliğini artırabilir miyim? 

El-cevap: Evet var.

yesilcin.com dan alıntıdır. @ online1’e teşekkür ederim.

Bu numarayı tuşlayıp arayın *#*#197328640#*#*
service mode menu gelir
[5] AUDIO
[1] (VOICE CALL)
[1] HANDSET
[1] Volume
[1] SRC Speech RX Volume
[5] 5_lvl : 87
menu ya basın (soldaki)
0 ve 100, arası bir değer seçin.
100 en sesli seçenektir.
OK deyip çıkın.

Menu ye basın ve geriyi seçin.
Bu menuden aynı zamanda bluetooth sesi, kulaklık sesi, video arama seslerinide artırabilirsiniz.

Not: Bu ayarlar kalıcı değildir. Telefonu kapadığınızda eski haline döner.

28- Telefonumda 3g ve edge açık olmasına rağmen aktif olmuyorlar. Nasıl düzeltebilirim? 

El-cevap: Sırası ile; Ayarlar – Kablosuz ve ağ – Mobil ağlar – Erişim noktası adları – sol seçim tuşu – varsayılana sıfırla.

29- Telefonumun altinda yer alan dokunmatik tuslarin isigi yanmiyor. Nasil acarim? Veya isigin surekli acik kalmasini nasil ayarlarim ? 

El-cevap: Ayarlar / Ekran / Tuş kilidi ışığı süresi.

30- Arka planda çalışan uygulamaları nasıl yönetirim? 

El-cevap: http://yesilcin.com/autostarts-t1515.0.html

Veya Root varsa, Optimize Tool Box bu konuda en iyisidir, nam-ı diğer İsviçre çakısıdır. Yesilcin de mevcut.

31- Telefonu Kies e nasil baglarim. 

El-cevap: Bilgisayarda Kies acikken ve telefon ev ekranindayken hicbir ayar menusune girmeden bilgisayara baglayin. Kendi kendine Kies e baglanacaktir. USB Debugging kismina girmenize gerek yok.

32- BT kulaklık aldım fakat çalışmıyor. 

El-cevap: CallRecorder adlı programı kaldırın.

33- Telefonu aldım ama igo navigasyon programı çıkmadı.Ne yapacağım? 

El-cevap: Mail atın Başarsoft’a. İlgileniyorlar.

34- İnternetten indirip te telefona attığım programlar yüklenmiyor.Sadece Market’ten indirdiklerim kuruluyor. 

El-cevap: Ayarlar-Uygulamalar-Bilinmeyen kaynakalrdan gelen uygulamaların yüklenmesine izin ver.Tikleyin.

35- Samsung Apps’e Wi-fi ile bağlanmıyor mu? 

El-cevap: Hayır bağlanmıyor.

36- Fotoğrafların ortasında pembelik oluşuyor. 

El-cevap: Android 4.0.3 ICS yükleyin.Düzelmezse servise başvurun.

36- Set-CPU nasıl kullanılır? 

El-cevap: Telefon Root’lu olmalıdır.

37- Bir mesajı aynı anda en fazla 10 kişiye gönderebiliyorum. Bu sayı artırılamaz mı ? 

El-cevap: Hayır artırılamaz. Ancak Go SMS Pro adlı programla yapabilirsiniz.

38- i9100 ve i9100G ve i9100P arasındaki farklar nelerdir? 

El-cevap: En iyisi i9100.

G modelindeki GPU PowerVR SGX540’tır. G olmayan da Mali 400’dür. Mali 400 daha iyi bir GPU’dur.
G modelindeki CPU ARM Processor V7’dir. G olmayan model de Samsung üretimi Exynos chipset kullanılır. G modelinde CPU 1008 MHz’de çalışır. G olmayan modelde CPU 1200 MHz’de çalışır.

P modelinde NFC vardır. NFC = Near Field Communication. Yani telefonu kredi kartı vs. olarak kullanmak içindir. Türkiye’de bu özellik yaygın olmadığından bir esprisi yok şu anda bu özelliğin.

39- İnternette birşeye tıklıyorum ama telefon 3g de kalıyor sonra h +- oluyor tekrar 3g oluyor ve sonra giriyor takdir edersiniz ki bu da eziyet oluyor. ( @ Espa’ya teşekkürler. ) 

El-cevap: H+ ya bağlanmayı iptal edebilirsiniz.
Numara çevirme ekranında *#301279# yazın.
Change hspa revizyon’a tıklayın.
HSPA off diyin.
H+ çok pil tüketir ve genelde Türkiye’de iyi performans vermez.

40- Google Play Store’dan kredi kartıyla aldığımız paralı uygulamalar telefonu formatladıktan sonra tekrar yüklenebiliyor mu? Tekrar para vermek gerekiyor mu? 

El-cevap: Formattan sonra Store’dan Seçenekler Uygulamalarım ı açarsınız ve para vermeden tekrar yükleyebilirsiniz.

41- Müzik çalarımda şarkılar karışık çalıyor. Nasıl kapatırım? ( @ rivalboss’a teşekkürler. ) 

El-cevap: Albüm kapağının sol alt köşesinde birbirine geçmiş iki ok işareti varki bunlar shuffle ı temsil eder buradan shuffle ı devre dışı bırakırsanız şarkılar sırayla çalmaya başlar.

42- Mkv formatlı videolarda ses gelmemesi problemi yaşayanlar? ( @ Twilight Darkness’a teşekkürler. ) 

El-cevap: Bu sorunu görüntü kalitesinden ödün vermeden sadece sesin formatı değiştirerek düzeltebiliriz.Ses formatını AC3 e çevirecez.
sizin için gerekli dosyları tek klasöre topladım hiçbir kurulum yapmadan direk çevirebileceksiniz.Rar dosyanını indirip
resimdeki adımları takip etmeniz yeterli .

http://www.mediafire.com/?6s9y35f4s4ceq84

 

İpuçları

Gereksiz yavaşlamaları önlemek ve pil tüketimini azaltmak için olabildiğince sık Görev Yöneticisi’ne girip RAM temizliği yapın.

Bildirim çubuğunu bir miktar aşağı çektikten sonra çubuğu hareket ettirmeden parmağınızı sağa sola doğru hareket ettirirseniz parlaklık ayarınızı yapabilirsiniz.

Rehberdeyken kişinin üstünde parmağı sağa kaydırdığınızda arama yaptığını sola kaydırdığınızda mesaj gönderme ekranına gittiğini göreceksiniz.

Ev ekranındayken veya menüdeyken iki parmağınızla uçlardan ortaya doğru bir birleştirme hareketi yaparsanız ev ekranlarınız veya menünüz güzel bir 3D efekt eşliğinde toplu halde karşınıza çıkar.Yani tüm ekranları aynı anda görebilir aralarında hızlı geçişler yapabilirsiniz.

Menüde veya ev ekranında düzenleme yaparken ikonu basılı tutup telefonu sağa sola hareket ettirirsek sayfalar arası geçiş yapar.

Menüde veya aşağıda sayfa numaralarının yazdığı noktacıklar var.Bu noktacıklara dokunup direk o sayfaya geçiş yaparsınız.Ya da o noktacıklara basılı tutup sağa sola sürükleyin güzel bir 3D efekt eşliğinde sayfalar arasında geçiş yaparsınız.

Bir resimde veya bir internet sayfasında iki parmağımız ekrana dokunurken telefonu ileri geri hareket ettirirsek zoom yapar/zoom’u geri alır.Çok kullanışlı bir özellik kesinlikle kullanın.

Menü tuşuna iki kere hızlıca basıp Voice Talk’ı yani Sesli Kontrol’ü açtıktan sonra telefonun tepesine iki kere orta şiddette vurursanız sesle kontrol ekranı çıkar ve bu aşamadan sonra telefonunuzla konuşabilirsiniz :) .

Soru: 3G’yi kısa yoldan nasıl açarım?
El-cevap: Güç düğmesi basılı tutulur Veri ağı modu Etkin’leştirilir. Ekranda 3G veya H+ yazısınını görürseniz 3G açılmış demektir.

Soru: Telefondaki gizli menü kodları nelerdir?
El-cevap: Hepsi çalışmayabilir.

 

Soru: Ana ekranda en alttaki sabit 4 uygulamayı değiştirebiliyor muyuz, nasıl?
El-cevap: Evet değiştirilebiliyor. Bunun için uygulamalara girip, sol dokunmatik tuş ile düzenleyi seçip, eklemek istediğimiz uygulamayı sürükleyerek değiştirmek istediğimiz uygulamanın üzerine bırakmak yeterli. Böylece ikisi yer degişmiş olacak.

Soru: O anda ekranda olan görüntü yani ScreenShot nasıl alınır?
El-cevap: Home tuşuna basılı tutarken power tuşuna bas bırak.. Home tuşuna basılı tutma sürenizi uzatırsanız çalışan uygulamalar ekranı çıkar.. Zamanlamayı iyi yapmalısınız.

ICS’de aynı anda home ve güç tuşuna yarım saniye basılı tutmak yeterli.

Soru: Telefon rehberimi Gmail hesabıma nasıl yedeklerim?
El-cevap: Ayarlar/ Hesaplar ve senkr adımında Hesapları Yönet başlığında bulunan mail adresinize tıklayıp açılan ekranda Şimdi senk et derseniz Rehber, Mail ve Takvim verilerinizi hesabınıza yedeklemiş olursunuz. Pc den rehberinize ulaşmanız için Gmail giriş yaptığınzda gelen kutusu sayfasının sol üstünde yer alan POSTA başlığına tıklayıp Rehber i seçmeniz yeterli.
NOT: Ayarlar/ Hesaplar ve senkr adımında Otomatik senkr işaretlerseniz telefonda rehberinize kaydettiğiniz veya sildiğiniz veriler ilk internet bağlantısı kurduğunuzda Gmail hesabınızla eşitlenecektir. Ama Otomatik senkr seçeneğinin pil kullanımını arttırdığını unutmayın.

Soru: Uygulamalar listesinde ızgara görünümündeyken, var olan uygulamaları nasıl harf sırasına göre düzenleyebiliriz?
El-cevap: Ana ekrandan uygulamaların olduğu ekrana geçilir . Sol alttaki tuşa basılır. Çıkan menüden simge sırala ile sıralama yaptırılabilir.

Gelen Aramalar:

Yazar Bilgileri

admin kungiman@yandex.com
Kungiman.net Founder / Technology Editor

Benzer İçerikler

Yapılan Yorumlar (220)

 1. joker

  Helal olsuın sağlam olmuş ellerine sağlık bro.

  Cevapla
 2. cabir

  comondo diye bi oyun indirdim ama açmıyor telefon bu oyunun daha buyukleri var onları açıyor ama bu yapıyor telefon donmuş gibi oluyor yardım edermisiniz s2 kullanıcısıyim

  Cevapla
 3. ebmer

  galaksy S2telefonumda internet yazılı olan yerden internete baglanamiyorum mozila dan girebiliyorum ınternet yazılı yere girdigimde busayfa taşınmış diyor veya bozulmus olabilir diyor

  Cevapla
 4. Erdi

  Veri kullanim uyarisi aliyorum nasil kapaticam bunu ne yaptiysam gitmio

  Cevapla
 5. ahmet

  telefonumu titreşim sorunu yüzünden servise verdim. telefonumun 1 hafta sonra ön panel komple değiştirilerek geri teslim edildi. bunda problem yok.. Dün fotoğraf çekmek için kamerayı açtığımda çok kötü bi görüntüyle karşılaştım bozuk bi kamera görüntüsü fotograf çektiğimde göstermiyo sorun işareti veriyodu ve bugün kamera hiç göstermiyor ön camera çalışıyo ama arka kamerada donup kalıyo ve bi süre sonra kameradan atıyo ne yapabilirim acaba?

  Cevapla
  • Sürümünüz nedir nekadardır bu şekilde kullanıyorsunuz? ücretli sürüm güncelleme deneyebiliriz iletişim kurunuz

   Cevapla
 6. eren

  elıne saglık cok faydalı bılgıler var lakın s2 de yatay ekran kalbrasyonu yapamıyorum ekranı kalbre et dıyorum kalıbre edılıyor gosterıyor ıslem bıttıkten sonra gene o kucuk top aynı yerıne gıdıyor yardımcı olursanız sevınırım

  Cevapla
 7. mehmet

  ya bnm s2 im guncelleme yaparken ekran da bir yaxi cikti we gitmiyo nasl ettmse gtmedi birde tus kilitlemeyi yapamiyorum yani sifre giriyorum ama aktf olmuyo

  Cevapla
 8. özgür

  benim s2 ekranı donuyodu servisten yeni geldi ama 2 gün sonra gelen aramada sesi bi geliyo bi gelmiyo titreşim de sorun yok ama ses kafasına göre çalıyo bazen çalmıyo sessiz moddaymış gibi davranıyo. sorunu nasıl düzeltirim profilleride bulamadım menüden sürüm güncelleştirmişler. profillere girişi bana sırasıyla yazarmısınız? veya ne yapmam gerek anlamadım servise vermek istemiyorum içine ediyolar resmen. tşkler şimdiden.

  Cevapla
 9. şevhat demir

  çin malı s2 ( telefonu açınca ekran 30 sn arayla açılıp kapanıyor . hiç bir işlem yapamıyorum .. bi önerisi çaresini bilen varmı ?? )

  Cevapla
 10. ahmet eke

  GALAXY S GTİ9003 EKRAN DONUYOR
  Değerli admin arkadaşım bu sayfada paylaştığın cevapların tamamını okudum harikasın görünen o ki çok güzel bilgilere sahipsin Teşekkürler…
  Benim Kore’den getirttiğim Galaxy S GTİ9003 telefonum var ve son birkaç aydır Ekranda donma sorunu yaşıyorum. ( çalışmayan dokunmatik ekran gibi ) ancak dokunmatikte sorun olmadığını formatlayarak anladık. şimdi 2 ay sonra tekrar aynı sorun başladı nasıl çözüm bulabilirim yardımcı olursan sevinirim. saygılarımla;

  Cevapla
  • Sayın @Ahmet bey.Öncelikle sitemizi ziyaret ettiğiniz için teşekkürler. Yalnız şuan sadece Galaxy S2 ve Galaxy S3 için hizmet verebiliyoruz

   Cevapla
   • Fulya

    önceden Telefonumu ters cevirince sessize aliyodu iki gündür ters cevirdigim halde sessize almiyor ne yapmaliyim. Galaxy S2 icin yardimci olursaniz sevinirim.Saygilarimla.

    Cevapla
 11. Samet

  iyi günler ben internette bir yerde okumuştum sim kartın yanında sinyal merkezinin bulunduğunu buraya metal birşey değdirdiğimizde daha iyi çektiğini yazıyordu biraz cahilce zıpladım ve uyguladım metali geri çektiğimde artık şebeke hiç çekmez oldu ne yapmam gerekiyor yardımcı olursanız çok sevinirim

  Cevapla
 12. ayşee

  merhaba,galaxy s 2 de tuş kilidini üst üste yanlş girdiğimiz için tlefon kitlendi açabilmem için google hesabımı istiyo fakat hatrlayamadığım içi açamıyorum. Formatla dzelebiliceğini söylediler. o zamnda kendim formatladığım için garantiden çıkıyomuş bu doğru mu? ya da başka bi çözümü var mı?

  Cevapla
  • Hayır garanti dışı kalmaz. Dilerseniz son sürüme güncelleme yapabiliriz. İletişim kurmanız yeterlidir.

   Cevapla
 13. bozocan

  Slm admin kardes benim telefon galaxy s2 ve modelini yanlis girdigimden dolayi benden kullanici adi falan istiyordu bende de olmadigi icin telefona format cektirdim ama hattı taktıgım halde rehberim bos gözüküyor nasil yapabilirim acil lütfen..

  Cevapla
 14. kemal

  S2 de wifiyi açınca bazen açılmıyo ışığıda yanmıyo. Ekran kapanınca da bir daha açılmıyo. Bir müddet sonra power tuşundan yeniden açıyorum. Yardımcı olabilirmisiniz. Teşekkürler.

  Cevapla
 15. kemal

  Android sürümü 4.0.3 anabant sürümü xxlps

  Cevapla
  • Sürümünüz Türkiye sürümü olarak doğru lakin tekrar formatlamak yada daha üst sürüm kurmak gerekebilir. Şuan Android 4.1.2 Avrupa sürümü çıktı

   Cevapla
 16. adem

  bnmde sürekli etiket alındı yazısı çıkıo neden acaba

  Cevapla
 17. Derya ULUDAG

  Merhaba Samsung S2 telefonumda sadece piranha navigasyon ve viber yüklü olmasına rağmen 2 haftadır dahili telefon saklama alanı az diye ikaz veriyor. Yazılımı mı yeniletmem gerekir? Yardımcı olursanız sevinirim.

  Cevapla
  • Merhaba @Derya hanım. Navigasyon uygulaması 1-2 GB yer kaplar aksini bilemiyoruz. Lakin isterseniz ve iletişim kurarsanız Android 4.1.2 sürüm güncelleme yapabiliriz.

   Cevapla
 18. erkan

  mrb admin telefonumla indirme wifi den sadece 10 mb indirme yapabiliyorum fazlasina izin vrrmiyo sebebi nedir? ayrica ruzgar panelini marketten dahi bulamadim yardimci olursaniz sevinirim

  Cevapla
 19. erkan

  merhaba s2 kullanicisiyim intrnetten video indirirken 10 mb dan fazla olana hata veriyo yardimci olursaniz sevirim ayrica ruzgar ve hava durumu panelinide bulamadim simdiden tesekkurler.

  Cevapla
 20. arif

  arkadaşlar ben yanlışlıkla telefonun kendinde olan fotoğraf düzenleyiciyi sildi arıyorum marketten ama aynısını bulamadım.nereden nasıl bulurum fotoğrafları mı düzenleyeceğim düzenle diyiyorum hiç bir tepki vermiyor normal olarak yardımcı olr musunuz lütfen

  Cevapla
 21. Özgür KIYICI

  Merhabalar yaklaşık 1 yılı geçgin bir süredir samsung galaxy 2 kullanıyorum 1 yılboyunca hıc bır sorunum yoktu telefonumdan cok memnundum yanlız son 1 aydır telefonda tuhaf şeyler olmaya başladı önce wi-fi simgesi şeffaf olmaya başladı telefonu baştan başlatınca yada pili çıkarıp takınca düzeliyordu fakat şimdi onun dışında wifi tamamen tuhaflaştı şuanda bazen tamamen kapatıp açınca 3-5 sanıye ya goruluyor yada gorulmuyor ustune basıp seçiyorum wifi ağına sonrasında şifreyi girdiğimle birlikte şifreye bağlandı deyip ağ tamamen kayboluyor ve reset atıp açana kadar telefonda birşey göstertmiyor şuanda telefonda wi-fi ye hiç birşekilde bağlanamıyorum bunu sadece kendı evimde değil eş dost arkadaş wi-fi bulunan her yede denedım ve hıc bır sekılde ağ gorunmuyor

  Cevapla
 22. gökhan aras

  arkadaşlar. samsung s2de kore versiyonu ve avrupa versiyonu yazan var. hangisini tercih etmeliyiz.yardımcı olursanız sevinirim.

  Cevapla
 23. serap

  Merhaba benim tlf s3 netten birsey indirecegim zaman hafizada yer yok diyo cunku hafiza kartim dolu ben tlfnun hafizasna indirmek istiyorum bunu bulamiyorum nasil ayarlayabilirim? i

  Cevapla
 24. Gokhan Aktan

  Merhaba. S2 telefonumda MMS arada sıkıstı kaldı, ne acabiliyorum ne silebiliyorum. okuyamıyorum da.. PSB yuklu oldugu icin arada sıkıstı sanırımve formatsız halletmek istiyorum. ne yaparsam yapayım silemiyorum.. yardım lutfeenn…

  Cevapla
 25. fatma zehra mert

  bluetoothla aldığım şarkıların arka plan resmine bluetotthla ilk aldığım bi resim geldi kendiliğnden .resmi sildim ama hala bluetotthla aldıgım müziklerde o resim çıkıyor hatta şarkıları bile sildim ama yeniden bi şrkı atınca o resim geliyor o resmi nasıl oradan kaldırabilirim ?

  Cevapla
 26. kubilay biyikoglu

  s2 bugün ofisimden kimliği belirisz kişilerce çalındı duyduguma göre İMEİ kodu kopyalanamıyormuş s telefonlarına bu dogrumudur sayın destek?

  Cevapla
 27. Telefonumla wifiden 10 mb dan fazla inmiyo yardimci olursaniz sevinirim by admin

  Cevapla
 28. eyup

  benim galaksy s2 telefonum wifi ye bağlı iken bütün video ları acıyor ama normal internet paketinden girince youtube dahil bütün videoları acmıyor yardımcı olursanız sevinirim

  Cevapla
  • Sayın @Eyüp bey Wifi den açan şey 3g dede açması lazım. Şuanda AdobeFlash kaldırıldı HTML ye geçildi. Ek bir bilgi sunamıyoruz

   Cevapla
 29. Canan

  Galaxy SII kullanıyorum.Telefonumda hafıza kartı yok ve bir sürü boş alan olmasına rağmen hafızayı dolu gösteriyordu. Galeri açılmıyordu.Yanlışlıkla USB belleği biçimlendirdim. Ve videolarımı geri almam gerekiyor. Mümkün müdür, mümkünse nasıl alabilirim ? (Dosyalarımı yedeklememiştim.) Yardımcı olursanız çok sevinirim.

  Cevapla
 30. aslan

  ya adminim bi telefonum var s2 internetten ara kablo bagladıımda internenrt gelirmi uzerine

  Cevapla
 31. Yalçın

  İnternetten indirip te telefona attığım programlar yüklenmiyor.Sadece Market’ten indirdiklerim kuruluyor.

  El-cevap: Ayarlar-Uygulamalar-Bilinmeyen kaynakalrdan gelen uygulamaların yüklenmesine izin ver.Tikleyin. Ayarlara gırdım uygulamalar dedım fakat Bilinmeyen kaynakalrdan gelen uygulamaların yüklenmesine izin ver yok ?

  Cevapla
 32. salih

  Sll tlf mesajlara girerken mesajlasma durduruldu yaziyor yani mesaj yazamiyorum ne mesaj gonderebiliyorum ne de gelen mesajlara bakabiliyorum.ne yapa bilirim?simdiden ilgileleriniz icin tesekkur ediyorum.

  Cevapla
 33. mehmet

  s.a ben s2 kullanıcısıım tlf yeni aldim ama benim tek soruum sd kart sd karttaki fotolarımı muziklerimi gorebiliyorum ama diger tlfonlarda oldugu gibi sd kart ve tlf hafizası ayri bunda sadece tlfn hafızasındaki dosyalar cıkıyor ve pc ye taktıgımda tel ve sd ayrı gorunuyor ama hafiza kartina apk uygulaması ve apk surumlu oyunlar attigimda tlfonda gorunmuyor bu konuda yardımcı olrsanız sevinirim bana aslında su sekilde bisey soylediler clas numaraları varmı sd kartında 2-4-6 …. diye ama her karttaki class numaraları aynımı birde bende micro sd 2gb hafıza kartı var ama nasıl bu karttaki class numarasını ogrenecegim uzerinde yazmıyor lutfen yardımcı olurmusunuz emeginize saygılar …. tesekkurler

  Cevapla
 34. erkan

  peki limiti nasil acacagim hakkknda da yardimci olursaniz minnettar olucam ( internetten video indirirken 10 mb siniri var)

  Cevapla
 35. erkan

  telefonun internetinden indirirken sikinti yok ama wifi den indirken 10 mb a kadar olanda indiriyo sayet 10 ustune basarisiz diyo

  Cevapla
 36. tolgahan

  sayın admin bey yazdığınız bilgilerin hepsini okudum benim kore malı bir s2 telefonum var fakat temasını değiştiremiyorum yardımlarınız için şimdiden teşekkür ediyorum

  Cevapla
 37. tolgahan

  ayriyeten kore malları çakma mı oluyor?

  Cevapla
 38. tolgahan

  admin bey fakat kamerada 8mega yazıyor ama çok kötü çekiyor

  Cevapla
 39. tolgahan

  sizi meşgul etmek istemiyorum fakat dokunmatik dokunmatik değil basmalı birde format atamıyorum anlayacağınız benim durum biraz vahim :)

  Cevapla
 40. osman

  admin bey benim telefonumda 250 ye yakın resimler var onları defalarca kez siliyorum ve galeriden cıkıp tekrar girdiğim zaman o resimler geri geliyor yani silemiyorum o resimleri ne yapmam gerekiyor ? yardımcı olun lütfen

  Cevapla
 41. Emir

  Ingiltereden galaxy s2 getirttim pin kodunu kaldirinca karti okuyor fakat tekrar pin kodu koydugumda okumuyor ve bundan kaynakli olarak ana ekranda siyah bir panel uzerinde telefon hakkinda yazilimsal olarak bilgi veriyor nasil duzeltebilirim acaba simdiden tesekkurrler.

  Cevapla
 42. İlhami

  Merhaba s2 kullanıcısıyım ve telefonumda son gunlerde mesaj atarken kıtlenme oluyor ekran gıdıyor sonra mesajlasma durduruldu dıyor sızce bunun sebebı nedır?

  Cevapla
 43. Hüseyin

  Merhaba. Telefonumun 2 ay önce aldım sürümü eskide kalmış Telefon Hakkında > Yazılım Güncelleştirme > Güncelle diyorum Sistem bağlantısı kuruluyor diyor ve ardından Bağlantı Başarısız diye hata geliyor. İşlem sırasında wi-fi ile bağlantı halinde oluyorum ne yapmam gerek? Teşekkürler.

  Cevapla
  • Merhaba. Ücretli güncelleme satın alarak son sürüm Android 4.1.2 güncellemesi (50 TL) yaptırabilirsiniz. İletişim sayfamızdan Messenger bırakmanız yeterlidir.

   Cevapla
 44. Halil

  Admin merak esiyorum menüye denemek amaçlı klasor kodum yalnız şimdi silemiyorum uygulamalarda da gözükmüyor format felan mı atılması lazım?

  Cevapla
 45. uğur

  Merhabalar. Güç tuşuna basılı tuttuğumuzda çıkan seçeneklere ekleme yapabiliyor muyuz?

  Cevapla
 46. İrem

  Telefonumdaki fotoğraflarımın tümünü yanlışlıkla sildim. Telefonumda hafıza kartı yok. Birkaç sitede çözüm aradım fakat kesin bir yanıt alamadım. Programlarla ilgili de pek bilgim yok. Fotoğraflarımı kurtarmak istiyorum, yardımcı olabilir misiniz ?

  Cevapla
 47. Fidan

  Selam.ben telefonumu yeni aldim.onceden hic bir seyi yokdu.ama simdi ekraninda kirmizi renkli cerceve gibi bisey oluyor.her 15dakikada bir ekrana oyle cikiyor.bu neden ola bilir? lutfen yardim edin

  Cevapla
 48. Fidan

  Nasil yani?bozuldumu telefonum?hic gitmicekmi?

  Cevapla
 49. Bayram

  Sayın Admin telefonum sürekli bellek dolu dıyor Usb bellek ise bom boş orayı nasıl kullanıp bu hatadan kurtulabiliriz.

  Cevapla
 50. sinan

  telefonum samsung galaxy s2 arabayla bluetoot bağlantısında sorun yaşıyorum.bağlandı yazıyor ama arama yaptığımda yada müzik açtığımda ses sadece telefondan geliyor.sorun ne olabilir.başka telefonla bağlanabiliyorum ama s2 yle olmuyor.

  Cevapla
 51. barış

  slm arkadaşlar ben galaxy s2 aldım fakat biraz terettütte kaldım çünkü telefonun arkasında çin yazıyor fiyatıda 1000 tl sizce orjinalmidir

  Cevapla
 52. eyup

  s2 telefonumun ekran kilitine aldıgımda 3 veya 5 sanıye sonra mobil ağ gidiyor ekranın actıgımda tekrar 3 veya 5 saniye sonra mobil ağ geliyor yani telefon bostayken mobil ağım kapaniyor yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

  Cevapla
  • Bu konuda net bir bilgiye sahip değiliz. En temizi her zaman sürüm güncellemektir.

   Cevapla
   • eyup

    kullandıgım surum 4,0,3 bir sonraki surum geldimi ? saygılar

    Cevapla
    • Evet Eyüp bey. Dilerseniz sitemizden ücretli destek alarak güncelleme sahibi olabilirsiniz. İletişim menüsünden Messenger adresi bırakmanız yeterlidir.

     Cevapla
 53. VeyseL

  Adminim Selamlar.. Ben Galaxy S2 Kullanıcısıyım.
  Cihazın şarjı bittikten sonra kapanan telefonu BATARYA RESMİ-ÜNLEM İŞARETİ VE SICAKLIK DERECE GÖSTERGESİ yanıp sönmeye başladı ve cihazı bir süre açamadım. Telefonun sarj cihazı Takılı Olduğunda Açılıyor.. Uzun uğraşlar sonunda açtığım cihazın şarjını tamamladığımda üst bildirim çubuğunda batarya %100 dolu simgesi şarj cihazını çıkardığım halde kaybolmuyor.. Bu Sorunu Nasıl Çözebilirim Bilgi Verirseniz Sevinirim Teşekkür Ederim..

  Cevapla
 54. kadir

  Merhaba
  android 4.0.3 kullanıyorum. kayıtlı fotoğrafları görüntülemek istediğim zaman sadece tek tek görebiliyorum.
  çoklu gösterim olamaz mı acaba.

  Cevapla
 55. mehmet

  admin gelen aramalarda ses bazen bozuk ve anlaşılmaz geliyor aramayı sonlandırıp benim arama yaptığımda ses düzeliyor bu nereden kaynaklanıyor mail atarsanız sevinirim.

  Cevapla
 56. neval

  telefonumun hafizasi bos olmasina ragmen sadece 15 foto.var ama hafiza dolu diyo ne yapabilirim

  Cevapla
  • Arkadaşlar sadece güncelleme gibi sorunlara yanıt veriyoruz. Bu tarz şeyleri cevaplayamıyoruz malesef.

   Cevapla
   • muhammed ali sayıcı

    bn yurt dısından orjınal s2 gtırdım ama guncellme gelmıyo bı turlu nasıl yapabılırız bunu acaba yardımcı olaılırmsınız ?

    Cevapla
    • admin
     (Yönetici)

     Merhabalar. Tabiki yapılabilir. İletişim sayfamızdaki adrese Skype adresinizi atarsanız ücretli destek alırsınız

     Cevapla
 57. duygu

  merhaba
  cihazım yazılım güncellemesinden sonra fena halde değişti rehber,msj,galeri,ekran ben eski halini istiyorum yardımcı olurmusunuz lutfen

  Cevapla
  • Merhabalar. Tabi yardımcı oluruz. İletişim sayfamızdan messenger adresi bırakırsanız ücretli destek satın alabilirsiniz.

   Cevapla
 58. handan

  meraha galaksi s2 kullanıyorum telefonum son guncellemeden dolayı artık ekran fotosu çekemıyorum önceden açma kapama dugmesıne 2 sanıye basılı tutup ana menu tusuna basınca çekerdı sımdı çemkıyor yardımcı olurmusunuz

  Cevapla
  • Merhabalar. Ekran caps alma işlemini HOME + POWER tuşlarına aynı anda basılı tutarak çekebilirsiniz.

   Cevapla
 59. busra ..

  S2 android 4.0.3 yukledm mesaJlar durduruldudiyor kernel kullaniyorum aylardir mesaJlar bi kez olsun acilmadi go sms pro indirdm donup duruyor hic iyi degil ne yapmam hangi yazilimi yukletmem gerekyor yve ucretli mi yardmci olursanz srvnrm

  Cevapla
  • Merhabalar. Cihazınısa format atılması gerekebilir. Buda etkili olmaz ise son sürüm 4.1.2 güncellemesi tarafımızdan satın alabilirsiniz. İletişim menüsünden messenger adresi atmanız gereklidir.

   Saygılarımızla

   Cevapla
 60. Hasan

  selam arkadaslar benm s2 var sorum : video çektiğim zaman pcden izlerken inanılmaz kötü ..net cıkmıyor acaba neden saygılar..

  Cevapla
 61. Gokhan Aktan

  Merhaba. S2 telefonumda MMS arada sıkıstı kaldı, ne acabiliyorum ne silebiliyorum. okuyamıyorum da.. formatsız halletmek istiyorum. ne yaparsam yapayım silemiyorum.. MMS’lerin saklandıgı yeri de bulamadım ki sileyim.. yardım lutfeenn…

  Cevapla
 62. salihaaa

  merhaba ben telefonu almayı düşünüyorum alırsam o jelly bean uygulaması yüklü olarak mı gelecek yoksa ben sonradan mı yükleyeceğim ve eski sürümle yeni sürümü arasında ne gibi farklılıklar olmuş olacak?

  Cevapla
  • admin
   (Yönetici)

   Merhabalar. Hayır Jelly BEAN yüklü gelmez. Türkiye son sürümü 4.0.3 dür. Ücretli olarak size 4.1.2 kurabiliriz

   Cevapla
 63. mrt tosun

  sevgili admin arkadaşım ben chena samsung galaksi s2 aldım internet ayarı yapamıyorum ve vifi baglanmıyor neyapmamlazım bi çözüm lütfen teşekkür

  Cevapla
 64. serkan

  merhabalar. benim bir sorum olacak; bir kaç gün öncesinde 4.1.2 ye güncelledim telefonumu fakat ana ekran duvar kağıdı kaymıyor yani sadece uygulamaları kaydırıyor arka resim olduğu gibi kalıyor. galeriden bir fotoğrafı arka plan resmi yapacağım diyelim yatay vaziyette seçemiyorum neden???

  Cevapla
 65. serkan

  memnun olan var mıdır acaba? maalesef dediğinize göre siz de memnun değilsiniz benim gibi

  Cevapla
 66. duygu

  merhaba ben s2 aldım yurt dışından ama imei lini değiştirdim şimdi telefona s3 özelliğini yani içresindeki değşliği onun gibi yapmak istiyorum yaparken uyarı geliyo telefonunuz cökebilir diye kuzenim yaptı bir şey olmadı yapsam çöker mi ?

  Cevapla
 67. Serda Kayıran

  S2 kullanıcısıyım bir haftadır telim donuyor ve bikaç saniye sonra touchwiz çalıştırılamadı bekle yada kapat diyor ondan sonra kesinlikle teli kullanamıyorum kapatıp açmam lzm.neden böyle yapıyr ne yapmalıym szce ? Tşk.

  Cevapla
 68. klbn

  Serda’nın yaşadığı sorunun aynısını yaşıyorum, telefon kilitli halde beklerken donuyor ve ne mesaj ne çağrıyı iletiyor. Haliyle telefon özelliğini yapmıyor. Ekranın sadece yandaki kilit tuşuyla açılması ve kapanması haricinde hiçbir işlem yapmıyor, bazen onu da yapmıyor. Tek çare pili çıkarıp geri takmak. Daha önce böyle bir şey olmuyordu, sürüm de yükseltmedim, üzerinde gelen 4.0.3 TR sürümü yüklü. Programları ve telefonu anti virüsle tarattım bir şey de çıkmadı. Sorun nedir acaba?

  Cevapla
  • admin
   (Yönetici)

   Merhabalar. Format atmayı denermisiniz. Arama menüsüne girerek *2767*3855# kodunu tuşlayınız.

   Cevapla
 69. Serda Kayıran

  Mrb dediğinz işlemi yaptım rakamları aynen yazdm.USDD kodu çalıştırılıyor.bağlantı sorunu yada geçersz MMI kodu yazdı. Bu nedir anlamadmki ?

  Cevapla
 70. Yunus

  Gmail den samsung account hesabima giremiyorum.sifre yanlis diyor.hesabi silip yeni hesap kursam bilgiler silinirmi? Tskler

  Cevapla
 71. mahmut

  Yazilim guncellemesinden sonra bazi programlar calismiyor ve tus kilidi sorunu yasiyorum yardim lutfen

  Cevapla
 72. Mehmet Altan

  Galaxy S2 Wi-fi aç diyorum açılıyor 30 saniye sonra bulmadan geri kapanıyor farklı modemlerede denedim ama fayda yok sizde neden olablir teşekkürler…

  Cevapla
 73. Mehmet Altan

  kernel ne abi anlamamki 😀
  sürüm güncelleticem telefoncuda düzelr inş .d

  Cevapla
 74. NEDİM

  mrhb abi mesajları nasıl klasöre dönüştürebilirim veya ayrı bir klasörde saklayabilirim

  Cevapla
 75. Yaren345

  Mesajlarda arka plan nasıl değiştiriliyorr ?

  Cevapla
 76. Ahmet

  Ya ben 4.1.2 jb kullanıyorum da bu sürümde diğer sürümlerde olduğu gibi duvar kağıtları nın 480×800 boyutu oturmuyor tam oturması için boyutunun ne kadar olması gerekiyor şimdiden teşekkürler :)

  Cevapla
 77. fırat

  silinmiş olan mesaj gecmısı bulunabılıyomus.nasıl bulundugunu ogrenebılırmıyım.yada silinen mesajları komle sılmek ıcın ne yapablırım?

  Cevapla
 78. yunus

  ekrandaki çizelgesini 20 defa yanlış girdim ve tlf şifre istıyo ve tlf kore malıdır bu açılması için ne yapmalıyız admin bey

  Cevapla
 79. mert

  rehberi nasıl hafıza kartına atabilirim.

  Cevapla
  • admin
   (Yönetici)

   Merhabalar. Rehbere girin oradan seçenekler kısmından içe aktar dediğinizde sim seçerek yapabilirsiniz

   Cevapla
 80. ayça

  merhaba,samsung S2 kullanıcısıyım.bazı sorunlarım var telefon yurtdışından gelmişti o yüzden elimde kullanım kılavuzum yok yardımcı olursanız çok sevinirim.öncelikli sorunum fotograf çekimlerinde oluşan kırmızı göz ve parlak göz sorunu.bunu gidermek için ggogle play store dan bazı programlar indirdim ancak başarılı olmadı.programları görev yöneticisinden kaldırdım ancak telefonumda sol üst köşede şöyle bir ibare belirdi dahili alan az,dahili telefon saklama alanı az.ve sonra gene bir kırmızı göz programı indirmek istedim ancak gene aynı sorun nedeniyle programı indiremedim.ne yapmam lazım?hangi programları silmeliyim?ne yapmalıyım bilemedim yardımcı olursanız sevinirim.

  Cevapla
  • admin
   (Yönetici)

   Merhaba bu Galaxy S2 kaynaklıdır belli bir çözümü yoktur. Format atarak sıfırlayabilirsiniz cihazı.

   Cevapla
 81. ayça

  az önce bir sayfada nasıl format atacağını buldum ve yapabildim umarım aynı sorun tekrarlamaz.çok teşekkür ediyorum yardımınız için tesadüfen bulmuştum google aramadan yardım sayfanızı kolaylıklar dilerim size teşekkürler..

  Cevapla
 82. MESUT

  samsung galaxy s2 kullaniyorum bir haftadan beri 3G yi kullanamiyorum.ayarlardan veri kullanimina girmek istiyorum ama girilmiyor suan veri kullanimiza ulasilamiyor diyor ne yapmam gerekiyor tsklr.

  Cevapla
 83. serkaan

  Telefonum acik oLdugu halde arada bir ulasilamiyor ama sebeke var teknik serviste guncelleme yaptirdim gene ayni problemm lutfen yatdimci olun

  Cevapla
 84. CARPEDİEM

  önceden yüklemıs oldugun fotograf sıfreleme porogramı ıle bazı fotograflarına sıfre koydum ama telefonumu fabrıka ayarlarına dondurdum ve ındırdıgım program sılındı fotografların kapalı kaldı marketten tekrar aynı programı bulamıyorum ındırıp fotograflarını acmak ıcın… fotograflarımdakı sıfreyı kaldırmak ıcın ne yapmam gerekıyor yardımlarınızı beklıyorumm

  Cevapla
 85. Ekrem

  Samsung galaxy s3 mini telefonumda Talkblack i açıp çıkarken ”ekranı kilitle” düğmesine de basmış olacağım ki,home düğmesiyle açtığımda sesli olarak ”ekrana iki kere dokun,sonra da ekranı kaydır diyor” Bu uygulamayı birçok kez yapmama rağmen başarılı olamadım. Dışarıdan geleni alıyor fakat açılmadığı için görüşme de yapamıyorum. Yardımcı olursanız memnun olurum.Saygılarımla.

  Cevapla
 86. neziha

  Merhbalar acil yardim lazim S2’me. Dun telefonun sarji bitti kapandi. Daha sonra sarja taktigimda epey bi acilmadi bir anligina bi uyari cikti sadece confirm yaziyodu confirm ettim ve kapandi. Baya ugrastim telefonla bataryayi soktum taktim degismedi format atmaya calistim daha sonra format olmadi ama en azindan acildi sarjda olmadigi halde sarj oluyor ibaresi kalkti hersey yoluna girdi diye dusundum sarji fulledim dolunca cikardim. Simdi yine sarj gostergesi yanip sonuyor. Yardim lutfen. Telefonumu seviyorum ona bisey olmasin.

  Cevapla
 87. Harun

  slm admin ben s2 kulancısıyım ben googleden video falan girdğimde girmyor fotoraf olrak gözükoyr neden acaba bide telefon donyor biraz vifi var ama telefon azla çekmiyor anlamdım lütfen yardımcı olun özellikle video açma sorunu

  Cevapla
 88. suleyman

  iyi gunler
  galaxy s3 telefonum rom yukledikten sonra dokunmatik ekrani calismiyor,acil yardima ihtiyacim var.
  simdiden tesekkurler

  Cevapla
  • admin
   (Yönetici)

   Merhabalar. Dilerseniz ücretli hizmet alarak birde bizim kurulum yapmamızı talep edebilirsiniz. iLETİŞİM adresimizden istenilen bilgiler ile mail atmanız yeterlidir.

   Cevapla
 89. hakan

  Merhaba,
  Yeni bir s2 aldim fakat ekran kendiliginden uygulamalara giriyor benim actigim sayfayi kapatiyor yada kendisi bir uygulama aciyor, reset attim fakat hala ayni bu durumda ne yapmam gerekiyor

  Cevapla
 90. Betül

  Sorduğum soruya ne oldu admin sabahtan beri cevap bekliyordum?

  Cevapla
 91. dekoo

  iyi günler bende samsung galaxy s3 var sol üst köşede bi simge var 2. el aldım dikdörtgen bi şekir ortasında bi çizgi var ne yaptıysam kaldıramadım bide s3 te 3g nasıl açılıyoo cevaplarsanız sevinirimmm

  Cevapla
  • admin
   (Yönetici)

   Resim çekip koyarsanız daha sağlıklı çözüm ararız. 3G ise ayarlar/diğer ayarlar/mobil ağlar/şebeke modu otomatik

   Cevapla
 92. bsnR

  Admin rica etsem suna cozum bul . Whatssaptan resim yada vs gibi seyleri indirince yukleme basarisiz hatasi aliyorum bi yardim edermisin .

  Cevapla
 93. bsnR

  Admin en alta sorunumu yazdim bi bak be gözunu seveyim 😀

  Cevapla
 94. bsnR

  Bi bende mi var şimdi bu problem lanet olsun :(

  Cevapla
 95. ares

  Öncelikle bilgiler için teşekkür ediyorum . samsung s2 kullanıcısıyım nerdeyse tüm şikayetleri okudum eğer bana da yardımcı olursanız sevinirim .. 1 yıldır s2 kullanıyorum su bır ayda bataryamda şişme meydana geldi ve wifi yi açınca telefonum 5 dakika içinde kapanıyor.%43 şarjı varken kapanıyor ve telfn açılınca da pil zayıf diyor . bunun nedeni batarya kaynaklı mıdır ?wifi kapalı olunca sorun yok . sürümüm jb 4.1.2. dir… şimdiden teşekkürler admin bey

  Cevapla
  • admin
   (Yönetici)

   Merhabalar. Değişik bir sorununuz mevcut. Wifi ile alakalı olduğunu sanmıyoruz. Konu yazılımsal gözüküyor.

   Cevapla
 96. Melisa

  selam , admin ben galaxy s2 kullanicisiyim telefonda guncelleme yapilacagi zaman telefon donuyor ve telefon yurt disi sesli kumanda diye
  bisey var silinmio bi yardimci olurmusun ? bide
  telefon yurt disi oldugu icin turkve alfabe yok acaba indirilebiliyor mu turkce klavye ??

  Cevapla
 97. öznur

  telefonum kendiliğinden kapandı açılmıyor ne yapabilirim acil yardımınıza ihtiyacım var

  Cevapla
 98. öznur

  sabah şarjı bıtmek üzereydi şarja taktım sonra bı baktım kapanmış ne yaptımsa açılmıyor şarja taktım şarj cihazı ısınmıs ama şarj oluyor simgesi de çıkmıyor neden kaynaklanmıs olabilir

  Cevapla
 99. Cemil URCAN

  S2 telefonumdan evde kullanmış olduğum internete bağlanırken şifreyi yanlış girdim. o günden bugüne artık evimdeki internete wifi ile bağlanamıyorum. Her defasında hatırlandı Ip alınıyor diyor internete bağlanamıyorum. Ama başka internetlere wifi ile girebiliyorum. İlk girdiğim yanlış şifreyi telefona unutturmak istesemde olmuyor. Bu konuda yardımlarınızı bekliyorum. Şimdiden Teşekkürler

  Cevapla
 100. ibrahim demir

  glaksi s2 internetim yavaş ne yapabilirim yardımcı olursanız ?

  Cevapla
 101. mlk

  Ya telefonum ilk aldıgım da normal ayarlıydı. Benden yazılım güncellememe istedi bende güncelleme yaptım telefonun sekli degişti resmen bende kalktım format attım ama eski haline dönmedi onu nasıl eski haline getirebilirim:(

  Cevapla
  • admin
   (Yönetici)

   Format atmak ilk haline döndürmez üzerindeki sürümü sıfırlar okadar. Başka sürüm kurulması gerekli. Ücretli destek alabilirsiniz.

   Cevapla
 102. mlk

  Ya onu nerden yapabilirim? Bi de olur mu ki:(

  Cevapla
 103. ibrahim demir

  internetim yavaş nasıl hızlı yapabikierim

  Cevapla
 104. halil ibrahim

  samsung s2 de mesaj gecerlılık suresını nasıl uzatabılırız.1 gun boyun ca ulaşmayınca mesaj iptal oluyor.

  Cevapla
 105. ÇeKDaR

  gerçekten çok teşekkürler. Çok yararlı, bi sorum olacak size ben oyunun apk dosyasını tel e atıyorum data dosyalarıda gereken yerlere de atıyorum ama oyun açılmıyor wifi soruyor cvp verirseniz sevinirim tekrar tşkler…

  Cevapla
 106. CANER

  BENİM TLEFONUM SAMSUNG GALAXY S3 MİNİ SORUNUM BEN TELEFONUMA DESENLİ KILİT DUVARI OLUŞTURDUM UNUTTUM ŞİFREYİ VE KİLİTLENDİ BENDEN GOGGLE HESABI VEYA YEDEKLEME PIN KODU DİYOR NE YAPABİLİRİM YEDEKLEME PIN KODUNU NE YSZMALIYIM

  Cevapla
 107. Merhaba telefon sarjim bittisonra sarj koydum simdi smsung logosuna kadar geliyor orda kaliyor tatildeyim burda telefoncuda yok tum iletisim kesildi

  Cevapla
 108. Emrullah

  Galaxy s2 kullaniyorum kulaklık takılı olmadığı halde kulaklik olduğu görünüyor acaba konu ile ilgili bana yardımcı olabilir misiniz ?

  Cevapla
 109. Sümeyye

  telefonum şarj olmuyor bunu nasıl düzeltebilirim

  Cevapla
 110. bülent

  s2android mini aldım arama yaparken ekran gidiyor kilitleniyor açma kapama yapamıyorum nasıl çözerim

  Cevapla
 111. MURAT

  Merhabalar,
  SII bir hafta oldu kullanmaya çalıştım, yorumlarınızdan bakarak bi kaç testte yaptım herşey normal.fakat telefonuma ekran kilit ayarı yapamıyorum. nasıl yapamıyorum ? tüm işlemleri yaptıktan sonra ana ekrana dönerek güç tuşuyla ekran ışıkları sönmesi durumunda kilitliyorum. tekrar güç tuşuyla yada orta tuşa bastığımda ekran normal olarak sıfresız yada model sıfresız acılmaktadır bi kac defa kontrol edıp denemelerımden sonra hersey yine böyle. kilit oluşturamıyorum. yardımlarınızı rica ederim. teşekkürler.

  Cevapla
 112. selen

  meraba ben 2 hafta önce SII aldm telefonumun dokunmatiği normal fakat mesj yazarken harflere,sayılara basmıyo ara ara basıyo ve mesajı cok gec gönderiyo sebebi ne olabilir garantisi var götüreym mi yardmcı olur musunuz

  Cevapla
 113. Ezka

  Merhaba sizden rica ediyorum sorumu cevaplarmisnz?!Galaxy s2 telefon Muzik chalarken ses chikmiyor oyun oynadigmda ses chikmiyor ve konustugumda haporler achmak zorundayim ses chikmiyor chunki ama gelen aramalarda mesaj uyarilari yani zil seskeri sesli olarak geliyor sorun ne olabilir arkadashlar lutfen yardimci olun???!!!…

  Cevapla
  • admin
   (Yönetici)

   Merhabalar. İlk önce fabrika ayarlarına döndürmeyi deneyin. Ardından sürüm yükseltme işlemi denenebilir. Bunun için sitemizden ücretli destek satın alabilirsiniz. Bununlada olmaz ise teknik servise başvurunuz.

   Cevapla
 114. selim yavuz

  Telefonum s2 telefon kulaklığından boğul bi ses geliyodu gidip tekrar orjinal kulaklık aldım ama düzelmedi bende telefonu sıfırladım kulaklık sesi netleşti fakat sez çok az çıkıyor neyapabilirim lütfen yyardım cı olun

  Cevapla
 115. ayse

  tango app.ını sılmeye calıstım oda telefonumu bozdu donup kalıyor 20 sanıye ıcınde acınca telefonu… ne yapabılırım??

  Cevapla
 116. serda kayıran

  mrb. samsun s2 telim internete girince 2-5 dakika sonra kendiliğinden kapanıyor. şarja takıp teli açtığımda şarjı yine dolu gösteriyor sonra birden yine boşalıyor.format attım aynı sorun devam ediyor. sizce batarya yada onunla ilg. bir durummu yoksa sürüm yada herhangi programdan dolayı mı böyle? gerçi virüs olsa formattan sonra düzelmesi lazım.. bilemedim :(

  Cevapla
 117. serda kayıran

  şimdi baktım da bataryam şişmiş acaba bundan kaynaklı olabilir mi? batarya neden şişer? yeni batarya almam mı gerekiyor ? tşk

  Cevapla
 118. etem

  selamunaleykum kardeş benım telefon bır aydır mesala mesaj geldı ayn mesajdan 10 tane gelıor yarım saate bır 10 dk bır berlı olmuyor acba neyden kaynaklanor

  Cevapla
 119. Erhan Çabuk

  Müziklerde müziği oynatınca kapak resmi bazılarınd farklı şeyler ama bazılarındaku sana ait olan bi reesmi otomatik koyuyo buda sizdeki herhangi bi resim oluyo bunu nasıl düzeltiriz

  Cevapla
 120. atila

  samsun ekran kiliti mesajları nasıl kaldırabılırım

  Cevapla
 121. büşra

  ben telefon lamayı düşnüyorumda samsung galaxy s2 iyi alıcam bi çok kişi 3 g de problem yaşamış anladığım kadarıyla bnm için 3g önemli.bu telefonda ön kamera 3g varmı ve internet üzerindenmi kınuşuluyor yoksa normal tarifedende konuşulabiliniyoumu merak ediyorumda cevaplarsanız sevinirim

  Cevapla
 122. hasan

  Arkadaşlar s2 kullanıyorum ve güncelleme yaparken yeterli depolama alanı yok diyor ancak var. Bu sorunu nasıl cozebilirim lütfen yardımcı olun bana

  Cevapla
 123. nuri

  bildirim çubugunda pıl göstergesı beyaz oldu onu nasıl yeşil yapabilirim

  Cevapla
 124. ahsn

  Beninde s2 kullanıyorum 1 seneye yakındir. Menuye ayrıca dosya acmistim içine oyunları koymustum sonra oyunları sildim ama kendi açtığım dosya silinmiyor nasıl silcem

  Cevapla
 125. hilal

  galaxy S3 mini kullanıyorum telefonun notlar kısmına şifre koydum hatırlamıyorum da şifreyi ne yapabilirim

  Cevapla
 126. hakan

  Telefonum galaxy s2 telefona birşey yüklediğimde ayarları değiştirdiğimde telefonu kapatıp açınca yeniden hepsi sıfırlanıyor ve eski haline dönüyor bu benm başımı ağrıtmaya bşladı lütfn çözümm :((

  Cevapla
 127. zübeyr

  s2 kullanıyorum. rehbere girmeye çalışıyorum, rehber durduruldu uyarısı çıkıyor, numara çeviremiyorum. yardımcı olursanız seninirim.

  Cevapla
 128. Evrenselist

  eline sağlık, çok yararı oldu.

  Cevapla
 129. candan

  Benim telfonumda galaxy s2 ama tek kulaklıktan ses geliyor.

  Cevapla
 130. fatih

  s2 kullaniyorum format atamiyorum ayarlar yedekle ve sifirla diyorim samsung galaxy yaziyor donuyor acilmiyor receovery moda alamiyorum ayni sey oluyor beyaz logoda kaliyor

  Cevapla
 131. okan koz

  s2 4.1.2. guncellemesi yaptım tel çok geç sarj oluyo,çok ısınıyo ve googlr store uygulaması durduruldu uyarısı geliyor her telin kilidini actığımda sizce neden olabilir.

  Cevapla
 132. ela

  s2 lerde internet geçmişini nasıl silebilirim

  Cevapla
 133. banu

  benim samsung s2 telefonumu ablam kendh. gmail hesabına senkronize etmiş ve hesap şuan kullanım dışı ve telefon belli bir tarihe senkronize edildiginden o tarihte hafızasında ne varsa silsende kapanıp açıldgında geri geliyor aynı şekilde yüklediklerinde siliniyor defalarca format attım düzelmedi. samsung servisine götürdüm kullanıcı hatası bu biz format atsakta düzelme garantisi veremeyiz dediler ne yapmam gerek bilmiyorum çöpe at der gibi düzelmez diyorlar hiç bir teknik sorunu yok bu sistem hatası gerçekten düzelmez mi? lütfen yardim edin

  Cevapla
 134. berkay

  ya admin brn internetten bir dosya indiricem ama indiriyorum fakat indirme basarisiz diyor napicamm ??

  Cevapla
 135. EroL

  Benim telefonun eski androidi 2.3.6ydı ben 4.1.2 yaptırdım fakat sorunum şu indirdiğim bütün şeyler dahili belleğe gidiyor ki oda 2gb ama telefonun usb belleği 11.50 gb ama oraya hiçbirşey indirremiyorum hafıza kartına taşısam bile btün programlar dahili hafızada kalıyor yani telefonun usb belleğini kullanamıyorum 11.50 ama kullanamıyorum ve sonra birşeyler indirince de telefon hafızası dolu birşeyler silin diyor siliyorum yazı gitmiyor ben de android sistemini durduruyorum lütfen yardımcı olun

  Cevapla
 136. arda dönmez

  admin kardeş ben bir akp oyun yüklemiştim tam kurarken telefon kapandı ve zor bela açtım samsung galaxi yazısı kalıyor ve bir daha ileri adım atmıyordu neyse açıldı sonra ve bir gün sonra ben bilerek kapattım ve bir daha açılmadı ilk gelen ekran da donup kalıyo şarja takıyorum görüntü gelip kalıyo telefoncuya götürdüm 4 gün oldu sorunu çözemediler bunun için bir fikriniz varmıdır acaba sorun nerde olabilir ??
  teşekkürlerr

  Cevapla
 137. umut

  ben samsung galaxy s3 kullanıyorum telefonum bataryayı çıkartp takınca açılıyo ve donuyo ne olmus olabilir??

  Cevapla
 138. gurhan

  Slm. Galaxys2 kullanıyorum. Sürüm 4.1.2. . Mesajlasma durduruldu hatası alıyorum. Yardımcı olursaniz sevinirim

  Cevapla
 139. Abdurrahman kozan

  s2 plusu sıfırladım galerideki her şey silindi tekrar nasıl yükleyebilirim.

  Cevapla
 140. Yaren

  Galaxy win kullanıyorum telefonumun titreşim özelliği çalışmamaya başladı ne yapmalıyım

  Cevapla

Yorum Yap