Teknoloji 27 Temmuz 2012, 09:47
samsung-super-amoled

Süper Amoled farkları ve detaylı özellikleri nelerdir

Samsung INC ‘nin Mobile World Congree 2010 ‘da tanıttığı ” Super Amoled ” ekran teknolojisi kullanıcıları için bazen yadırgansada şuanda dünyanın en iyi ekran teknolojilerinden biri olarak yerini alıyor.

Özellikle akıllı telefon kullanıcılarının güneş ışığında ekranı görememe şikayetleri bir yana dursun Samsung INC artık her yeni modelinde neredeyse bu teknolojiye sıkça yer veriyor. İlk olarak Bada işletim sistemine sahip Samsung S8500 Wave modeli ile Android’li Samsung i8520’de yer alan bu teknoloji, göz alıcı bir görselliğin yanında, incelen ekran yapısı sayesinde de günümüzde çok daha zarif telefonlarda sıkça görebiliyoruz.

Güney Koreli üretici de çok daha doğal görüntüler sunabilen SuperAmoled ekraların yarattığı farkların yeterince anlaşılmadığı düşüncesine kapılmış olacak ki, bu teknolojiye dair bilinmesi gereken tüm detayları, başarılı bir video ile anlatmış. Sözü fazla uzatmayalım ve karşılaştırmalı olarak TFT LCD, Amoled ve Super Amoled arasındaki görsel farkları ortaya koyan bu özel video ile sizleri başbaşa bırakalım.

Yazar Bilgileri

admin kungiman@yandex.com
Kungiman.net Founder / Technology Editor

Yorum Yap